Sprint po punkty dla Sette Camary

Tuż przed południem, na austriacki Red Bull Ring wyjechali, rywalizować w drugim, krótszym wyścigu, kierowcy F2.

Z pole position ruszał Jordan King, obok niego stał Louis Delatraz. Wczorajszy zwycięzca Nobuharu Matsushita dziś wyścig zaczynał z 8 pozycji.

Na starcie okrążenia formującego kłopoty Tatiany Calderon. Kolumbijka nie ruszyła z pola startowego i do wyścigu musiała startować z alei serwisowej.

King, mimo ataków Chińczyka Zhou, obronił swoją pozycję po starcie. Świetnie zawody rozpoczął De Vries. Po pierwszym okrążeniu, 6 na starcie, Holender był trzeci, a na drugim wyprzedził gładko Delatraza i Kinga. Został liderem wyścigu i odskakiwał rywalom. Na 3 „kółku”, Holender miał kłopot ze swoim autem i spadł aż na 6 pozycję. O „fotel lidera” walczyli teraz Delatraz, Sette Camara, Zhou i Ghiotto. De Vries awansował na 5 miejsce po udanym manewrze na Jordanie Kingu. Na prowadzenie wyszedł Brazylijczyk Sette Camara.

W walce o 8 pozycję starli się Jack Aitken i Antoine Hubert. Brytyjczyk zblokował koła i uderzył w tył bolidu Francuza urywając przednie skrzydło. Dojechał wprawdzie do mechaników, ale spadł na 19 miejsce.

Mick Schumacher wyprzedził Jordana Kinga i „wskoczył” na 6 miejsce. Na 8, kosztem Huberta awansował Latifi.

W pojedynku o podium, Luca Ghiotto ograł Guanyu Zhou.

Na 20 okrążeniu, wicelider wyścigu, Louis Delatraz doznał defektu hamulców i wylądował w barierach. Na torze pojawił się Samochód Bezpieczeństwa. Po jego zjeździe,
W walce o ostatnie punktowane miejsce Nobuharu Matsushita wyprzedził Juana Manuela Correę z Saubera. Japończyk poszedł za ciosem, awansował przed Latifiego, a później Jordana Kinga.
Pozycje tracił też Zhou. Spadł na 6 miejsce, a wyprzedzili go kolejno De Vries, Schumacher, a także szalejący Matsushita.

Schumacher do końca atakował De Vriesa, ale nie przyniosło to zamierzonego skutku. Młody Niemiec i tak zapisać może na swoim koncie duży sukces. Nie dość, że po starcie z 18 pola przesunął się na 4 miejsce, to jeszcze zakończył passę 7 wyścigów bez zdobytych punktów.

Ostatecznie triumfował Brazylijczyk Sergio Sette Camara z teamu DAMS, drugi był Włoch Luca Ghiotto z UNI-Virtuosi, a trzeci Holender Nyck de Vries z ART. Dodatkowo, do swojego dorobku Lider Mistrzostw Świata dopisać może 2 punkty za najszybsze okrążenie.

Na ostatnim „kółku” Nicholas Latifi wyprzedził jeszcze Zhou i Kinga i awansował w końcowym rozrachunku na 6 pozycję.

Następna runda Mistrzostw Świata F2 odbędzie się za dwa tygodnie na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum