Sprint po punkty dla Sette Camary

Tuż przed południem, na austriacki Red Bull Ring wyjechali, rywalizować w drugim, krótszym wyścigu, kierowcy F2.

Z pole position ruszał Jordan King, obok niego stał Louis Delatraz. Wczorajszy zwycięzca Nobuharu Matsushita dziś wyścig zaczynał z 8 pozycji.

Na starcie okrążenia formującego kłopoty Tatiany Calderon. Kolumbijka nie ruszyła z pola startowego i do wyścigu musiała startować z alei serwisowej.

King, mimo ataków Chińczyka Zhou, obronił swoją pozycję po starcie. Świetnie zawody rozpoczął De Vries. Po pierwszym okrążeniu, 6 na starcie, Holender był trzeci, a na drugim wyprzedził gładko Delatraza i Kinga. Został liderem wyścigu i odskakiwał rywalom. Na 3 „kółku”, Holender miał kłopot ze swoim autem i spadł aż na 6 pozycję. O „fotel lidera” walczyli teraz Delatraz, Sette Camara, Zhou i Ghiotto. De Vries awansował na 5 miejsce po udanym manewrze na Jordanie Kingu. Na prowadzenie wyszedł Brazylijczyk Sette Camara.

W walce o 8 pozycję starli się Jack Aitken i Antoine Hubert. Brytyjczyk zblokował koła i uderzył w tył bolidu Francuza urywając przednie skrzydło. Dojechał wprawdzie do mechaników, ale spadł na 19 miejsce.

Mick Schumacher wyprzedził Jordana Kinga i „wskoczył” na 6 miejsce. Na 8, kosztem Huberta awansował Latifi.

W pojedynku o podium, Luca Ghiotto ograł Guanyu Zhou.

Na 20 okrążeniu, wicelider wyścigu, Louis Delatraz doznał defektu hamulców i wylądował w barierach. Na torze pojawił się Samochód Bezpieczeństwa. Po jego zjeździe,
W walce o ostatnie punktowane miejsce Nobuharu Matsushita wyprzedził Juana Manuela Correę z Saubera. Japończyk poszedł za ciosem, awansował przed Latifiego, a później Jordana Kinga.
Pozycje tracił też Zhou. Spadł na 6 miejsce, a wyprzedzili go kolejno De Vries, Schumacher, a także szalejący Matsushita.

Schumacher do końca atakował De Vriesa, ale nie przyniosło to zamierzonego skutku. Młody Niemiec i tak zapisać może na swoim koncie duży sukces. Nie dość, że po starcie z 18 pola przesunął się na 4 miejsce, to jeszcze zakończył passę 7 wyścigów bez zdobytych punktów.

Ostatecznie triumfował Brazylijczyk Sergio Sette Camara z teamu DAMS, drugi był Włoch Luca Ghiotto z UNI-Virtuosi, a trzeci Holender Nyck de Vries z ART. Dodatkowo, do swojego dorobku Lider Mistrzostw Świata dopisać może 2 punkty za najszybsze okrążenie.

Na ostatnim „kółku” Nicholas Latifi wyprzedził jeszcze Zhou i Kinga i awansował w końcowym rozrachunku na 6 pozycję.

Następna runda Mistrzostw Świata F2 odbędzie się za dwa tygodnie na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi