Sebastien Loeb

Sebastien Loeb przejedzie dwa dodatkowe rajdy w Hyundaiu i20 WRC

Sebastian Loeb wystartuje w dwóch dodatkowych rajdach za kierownicą Hyundaiu i20 WRC. Francuz nie chce zwiększać zaplanowanej liczby rund w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Dziewięciokrotny mistrz świata wystartuje w Rallye Vosges w Alzacji i Rally di Alba odbywającym się we Włoszech.

Vosges przez pięć lat było bazą Rajdu Francji w WRC. Tam właśnie Loeb świętował zdobycie siódmego mistrzostwa w 2010 roku.

– To wielka przyjemność powracać do Mistrzostw Świata Francji i móc jeździć w moim regionie, tam gdzie to wszystko się zaczęło – rozpoczął Francuz.

– Czekam z niecierpliwością na tę okazję i odcinki takie jak Pays d’Ormont czy Corcieux. Będziemy mogli zdobyć doświadczenie i ucieszyć fanów – dodał.
Kierowca Hyundaia przejechał już pięć rajdów WRC w tym sezonie. W planach ma jeszcze tylko jedną rundę: spekuluje się że będzie to Rajd Hiszpanii w październiku. Jak zaznacza Francuz, chciałby by to był ostatni jego rajd w Rajdowych Mistrzostwach Świata w tym sezonie.

– Nie mam w planach przejechać większej liczby rund, nie rozmawialiśmy wiele na ten temat. To nieco skomplikowana sytuacja: nie chcę więcej rajdów, ale jeśli ich nie przejadę, ciężko wtedy złapać rytm. Nie jest łatwo być konkurencyjnym, gdy startuje się tylko w kilku rundach – stwierdził.

Loeb w niedawno zakończonym Rajdzie Portugalii na życzenie zespołu zastąpił Andreasa Mikkelsena. W wyniku problemów technicznych w pierwszym dniu rajdu nie udało mu się jednak wywalczyć punktowanej pozycji. W klasyfikacji generalnej plasuje się na 7. miejscu z dorobkiem 39 punktów. Pierwszy jest Sebastien Ogier, który zdobył 142 punkty.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1

Urodził się Jackie Stewart, 3-krotny mistrz świata F1 (99 GP, 27 wygranych, 17pp, 15 fl, 43 podia)

Urodził się Tom Pryce (42 GP, 2 podia, 1 pp)

Urodził się Jean Alesi (201 GP, 1 zwycięstwo, 2 pp, 4 fl, 32 podia)

Podczas 24h Le Mans ginie Jo Bonnier, uczestnik 104 wyścigów F1 (1 zwycięstwo, 1 pp)

Jean Alesi wygrywa GP Kanady 1995. To jego jedyne zwycięstwo w F1

Fernando Alonso wygrywa GP Wielkiej Brytanii. Dla Renault, w barwach którego jeździł, było to 200. start w F1

Lewis Hamilton wygrywa GP Kanady

Archiwum