Sebastien Loeb

Sebastien Loeb przejedzie dwa dodatkowe rajdy w Hyundaiu i20 WRC

Sebastian Loeb wystartuje w dwóch dodatkowych rajdach za kierownicą Hyundaiu i20 WRC. Francuz nie chce zwiększać zaplanowanej liczby rund w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Dziewięciokrotny mistrz świata wystartuje w Rallye Vosges w Alzacji i Rally di Alba odbywającym się we Włoszech.

Vosges przez pięć lat było bazą Rajdu Francji w WRC. Tam właśnie Loeb świętował zdobycie siódmego mistrzostwa w 2010 roku.

– To wielka przyjemność powracać do Mistrzostw Świata Francji i móc jeździć w moim regionie, tam gdzie to wszystko się zaczęło – rozpoczął Francuz.

– Czekam z niecierpliwością na tę okazję i odcinki takie jak Pays d’Ormont czy Corcieux. Będziemy mogli zdobyć doświadczenie i ucieszyć fanów – dodał.
Kierowca Hyundaia przejechał już pięć rajdów WRC w tym sezonie. W planach ma jeszcze tylko jedną rundę: spekuluje się że będzie to Rajd Hiszpanii w październiku. Jak zaznacza Francuz, chciałby by to był ostatni jego rajd w Rajdowych Mistrzostwach Świata w tym sezonie.

– Nie mam w planach przejechać większej liczby rund, nie rozmawialiśmy wiele na ten temat. To nieco skomplikowana sytuacja: nie chcę więcej rajdów, ale jeśli ich nie przejadę, ciężko wtedy złapać rytm. Nie jest łatwo być konkurencyjnym, gdy startuje się tylko w kilku rundach – stwierdził.

Loeb w niedawno zakończonym Rajdzie Portugalii na życzenie zespołu zastąpił Andreasa Mikkelsena. W wyniku problemów technicznych w pierwszym dniu rajdu nie udało mu się jednak wywalczyć punktowanej pozycji. W klasyfikacji generalnej plasuje się na 7. miejscu z dorobkiem 39 punktów. Pierwszy jest Sebastien Ogier, który zdobył 142 punkty.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Archiwum