Dani Sordo Rajd Argentyny 2019

Rajd Sardynii: Dramat Tanaka, życiowy wynik Kajetanowicza

Wygraną miał w kieszeni, Ostatecznie musiał zadowolić się piątym miejscem, Ott Tanak na ostatnim odcinku stracił zwycięstwo, a wygrana powędrowała w ręce Daniego Sordo.

Tanak, po wygraniu wszystkich sobotnich odcinków specjalnych przystępował do niedzielnej rywalizacji z bezpieczną przewagą nad drugim Sordo, Na ostatnim odcinku specjalnym, mając blisko 30-sekundową przewagę nad kierowca Hyudnaia, stracił jednak wspomaganie kierownicy, przez co spadł na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Po dojechaniu na metę odmówił rozmów z dziennikarzami.

Dla Sordo, po Rajdzie Niemiec 2013 była to dopiero druga wygrana w Rajdowych Mistrzostwach Świata – Nie potrafię tego opisać. Przykro mi z powodu Otta, ale to niesamowite móc wygrać – cieszył się Hiszpan.

Z rajdu już w pierwszym dniu po uszkodzeniu przedniego zawieszenia odpadł Sebastien Ogier. Mistrz świata powtórzył to samo w sobotę, jednak wtedy uszkodził tylne zawieszenie. W niedzielę kierowca Citroena oszczędzał opony, by móc zaatakować na Power Stage. Tam zdobył dodatkowe cztery punkty.

Trzy punkty na ostatnim odcinku zdobył Thierry Neuville, który ostatecznie zajął szóste miejsce. W pierwszym dniu rajdu kierowca Hyundaia uszkodził chłodnicę, a w drugim narzekał na brak pewności siebie w aucie i zły dobór opon.

W piątek z rajdu odpadł także dotychczasowy lider Jari-Matti Latvala, który najpierw rolował, a na ostatnim odcinku wypadł z trasy.

Był to udany rajd dla Andreasa Mikkelsena, który po tym jak przymusowo pauzował w czasie Rajdu Portugalii, gdzie został zastąpiony przez Sebastiena Loeba, zajął trzecie miejsce i zdobył komplet punktów na Power Stage.

Równie pozytywnie będzie wspominał tę rundę Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka. Mistrz Europy zajął drugą pozycję w WRC-2, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum