Dani Sordo Rajd Argentyny 2019

Rajd Sardynii: Dramat Tanaka, życiowy wynik Kajetanowicza

Wygraną miał w kieszeni, Ostatecznie musiał zadowolić się piątym miejscem, Ott Tanak na ostatnim odcinku stracił zwycięstwo, a wygrana powędrowała w ręce Daniego Sordo.

Tanak, po wygraniu wszystkich sobotnich odcinków specjalnych przystępował do niedzielnej rywalizacji z bezpieczną przewagą nad drugim Sordo, Na ostatnim odcinku specjalnym, mając blisko 30-sekundową przewagę nad kierowca Hyudnaia, stracił jednak wspomaganie kierownicy, przez co spadł na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Po dojechaniu na metę odmówił rozmów z dziennikarzami.

Dla Sordo, po Rajdzie Niemiec 2013 była to dopiero druga wygrana w Rajdowych Mistrzostwach Świata – Nie potrafię tego opisać. Przykro mi z powodu Otta, ale to niesamowite móc wygrać – cieszył się Hiszpan.

Z rajdu już w pierwszym dniu po uszkodzeniu przedniego zawieszenia odpadł Sebastien Ogier. Mistrz świata powtórzył to samo w sobotę, jednak wtedy uszkodził tylne zawieszenie. W niedzielę kierowca Citroena oszczędzał opony, by móc zaatakować na Power Stage. Tam zdobył dodatkowe cztery punkty.

Trzy punkty na ostatnim odcinku zdobył Thierry Neuville, który ostatecznie zajął szóste miejsce. W pierwszym dniu rajdu kierowca Hyundaia uszkodził chłodnicę, a w drugim narzekał na brak pewności siebie w aucie i zły dobór opon.

W piątek z rajdu odpadł także dotychczasowy lider Jari-Matti Latvala, który najpierw rolował, a na ostatnim odcinku wypadł z trasy.

Był to udany rajd dla Andreasa Mikkelsena, który po tym jak przymusowo pauzował w czasie Rajdu Portugalii, gdzie został zastąpiony przez Sebastiena Loeba, zajął trzecie miejsce i zdobył komplet punktów na Power Stage.

Równie pozytywnie będzie wspominał tę rundę Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka. Mistrz Europy zajął drugą pozycję w WRC-2, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi