Podsumowanie czwartku w Warszawie

Robert Kubica gościł wczoraj w Warszawie, gdzie spędził intensywny dzień wraz z PKN Orlen. Podczas briefingu prasowego na jednej ze stacji benzynowych, gdzie wręczano samochody będące nagrodami w loterii koncernu, padło wiele ciekawych słów z ust Roberta. Poniżej również galeria z tego wydarzenia.

​Dzień dla Roberta Kubicy zaczął się od nagrania wywiadów w siedzibie PKN Orlen. Potem 10 szczęśliwców odebrało wczoraj nowe, rodzinne samochody, które są jednymi z głównych nagród w wielkiej loterii PKN ORLEN. Trwa ona do 31 grudnia, a na uczestników loterii czeka jeszcze wiele atrakcyjnych nagród, w tym kolejne samochody i wyjazdy na Grand Prix Formuły 1. Do tej pory w ramach loterii rozdano już blisko 700 tys. nagród.

Kluczyki do samochodów Peugeot 3008 wręczyli Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN oraz Robert Kubica.

– Gratuluję zwycięzcom i życzę wielu miłych wypraw oraz, oczywiście, bezpiecznej jazdy. Loteria cieszy się ogromnym powodzeniem, co potwierdza, że obraliśmy słuszny kierunek promocji naszych produktów i wzmacniania rozpoznawalności marki ORLEN. To także wsparcie dla naszej bieżącej działalności biznesowej w obszarze detalu – po uruchomieniu w kwietniu loterii sprzedaż zestawów promocyjnych na naszych stacjach wzrosła dwukrotnie – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W loterii można wziąć udział do końca roku. Jej zasady są proste – każdy, kto zdecyduje się na zakup jednego z czternastu zestawów promocyjnych Stop Cafe, będzie mógł wylosować konkursową zdrapkę. Da mu ona szansę zdobycia jednej z wielu atrakcyjnych nagród, wśród których jest jeszcze m.in. 78 samochodów marki Peugeot SUV 3008 oraz liczne produkty pod marką VERVA – batony proteinowe, napoje VERVA Magnez + B6 i napoje energetyzujące VERVA. Duża pula nagród gwarantuje wygraną co trzeciej zdrapce. Ponadto każdy z uczestników programu VITAY może zarejestrować swój unikalny kod ze zdrapki na stronie internetowej loterii i zawalczyć o wyjazd na zawody Formuły 1, by „na żywo” kibicować kierowcy ORLEN Team.

Nie tylko jednak o loterii była mowa podczas briefingu prasowego. Robert został zapytany m.in. o start w Rajdzie Dakar.

„Pierwsze słyszę, to plotki. Nie wiem, czy byłby to dobry pomysł, bo to okres przygotowawczy do sezonu, nie tylko bolidów. Nie mówię, że Dakar jest dziedziną, która mi nie odpowiada, ale dziś koncentruję się na czymś innym” – powiedział Polak.

Padło również pytanie o trudny początek sezonu 2019.

„W tym wszystkich problemach i słabym starcie, zapominamy o najważniejszym. Że mamy Polaka w Formule 1. I to nam powinno nam starczyć, ale oczywiście każdy chce – kibice, ja, członkowie zespołu, Orlen, chciałby widzieć nasze bolidy i mnie dużo wyżej. Nie jest powiedziane, że tak nie będzie, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. To normalne, że zapominamy o plusach, ale warto sobie przypomnieć. Ja musiałem wrócić po 8 latach do swoich normalnych rzeczy. Nie zobaczyłem jednak rzeczy, które by mnie bardzo zaskoczyły. Niektóre rzeczy mogłem zrobić lepiej, niektóre poprawiam, ale przy większości okazji niestety nie widać tego, co robię dobrze”.

Kubica mówi, że były podstawy by sądzić pod koniec ubiegłego sezonu, że sytuacja Williamsa ulegnie poprawie. „Ubiegły rok nie był rewelacyjny dla zespołu, ale zmieniał się regulamin i karty mogły zostać przetasowane. Niestety nie stało się to, dodatkowo mieliśmy sporo problemów na początku sezonu nie związanych z prędkością auta, co opóźniło prace nad samochodem i poprawianiem jego wydajności. Cały czas pracujemy nad poprawkami, które pojawią się w najbliższym czasie, ale nie wiadomo, ile one zmienią” – powiedział Robert.

Kubica żartobliwie powiedział, że gdyby wiedział o loterii, to wybrałby numer 98, ale 88 i tak nie jest zły, bo mógł wybrać znacznie mniejszy.

Pełny przebieg konferencji możecie zobaczyć poniżej:

Po zakończeniu wydarzenia na stacji benzynowej, Robert wziął udział w nagrywaniu spotu reklamowego z innymi zawodnikami Orlen Team – Jakubem Przygońskim i Maciejem Giemzą.

Warto dodać, że dla fanów zawodnika F1, PKN ORLEN przygotował wiele atrakcyjnych gadżetów, m.in. koszulki, torby i czapki oraz kubki, breloki, czy magnesy. Sympatycy motorsportu mogą zaopatrzyć się również w artykuły zachęcające do wspólnego kibicowania – naklejki, chorągiewki, opaski silikonowe, zapachy samochodowe i ramki do tablic rejestracyjnych.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Najnowsze wpisy