Kubica Russell

„Nie jestem zainteresowany” vs „Gap to Robert?”

Wygląda na to, że podejście kierowców Williamsa dotyczące ścigania się z partnerem z zespołu jest diametralnie różne, co pokazują niedawne wypowiedzi Roberta Kubicy oraz zachowanie George Russella w wyścigach.

Wypowiedzi Roberta – jeszcze sprzed Grand Prix Kanady – opublikował Sportbild.

„Nie interesuje mnie fakt, że jedynym realnym rywalem, z którym mogę rywalizować podczas wyścigów, jest mój kolega z zespołu. Ten, który z nas będzie 18, a który 19. nie ma znaczenia. Myślenie o tym w ten sposób byłoby złym podejściem” – mówi Robert Kubica.

„Musimy współpracować razem dla korzyści zespołu niż patrzeć na sezon w kontekście indywidualnych osiągnięć” – mówi Robert, który przyznał w rozmowie z Eleven Sports, że nie ogląda onboardów George Russella.

Podobne zdania padały z ust obu kierowców przed sezonem, jednak tylko jeden z nich mówi to po rozpoczęciu sezonu.

To podejście Kubicy bardzo kontrastuje z podejściem George Russella. Anglik bardzo często podczas wyścigów dopytuje o Roberta Kubicę i stratę’przewagę nad nim. Tak było również w Kanadzie, gdy Russell w połowie wyścigu oraz pod jego koniec pytał o Roberta „z ciekawości”.

Anglik i jego inżynier robią wszystko, by wygrać z Kubicą, używając agresywniejszych trybów silnika czy dość agresywnie atakując (jak w Hiszpanii).

Które podejście jest lepsze pozostawiam Waszej ocenie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Najnowsze wpisy