Kubicę zna… 88% pytanych – o potencjale reklamowym Polaka

Robert Kubica pozostaje jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, a wyprzedza go tylko jeden piłkarz i dwóch skoczków narciarskich. Największy potencjał marketingowy ma natomiast… Gosia Rdest.

Jak czytamy na portalu media2.pl, „Biuro Reklamy TVP w trakcie konferencji „TVP Sport ON!” opublikowało wyniki badania popularności sportowców. Badanie zostało przeprowadzone przez instytut badawczy IQS na reprezentatywnej próbie 914 dorosłych Polaków, korzystających z internetu w kwietniu i maju 2019 roku”.

Z badań wynika, że najbardziej rozpoznawalnym polskim sportowcem jest Robert Lewandowski, którego zna 91% pytanych osób. Procent niżej ma Kamil Stoch, a trzeci jest Piotr Żyła. Roberta Kubicę i Jakuba Błaszczykowskiego rozpoznaje 88% pytanych.

Jeżeli chodzi o potencjał sponsorski, Robert Kubica jest pozycję wyżej, zaledwie 1% za Robertem Lewandowskim. Taki sam potencjał jak Robert Kubica mają Kamil Stoch i Jakub Błaszczykowski.

Co ciekawe, w dziale „Sportsman Power Potential”, ukazującym tych o największym potencjale sponsorskim, Kubicę wyprzedza… Gosia Rdest, liderka rankingu. Przed naszym kierowcą F1 są jeszcze Justyna Święty – Ersetic i Ewa Swoboda.

Formuła 1 zajmuje jednak dość dalekie miejsce na liście najczęściej oglądanych dyscyplin – dziewiąte. Oglądanie wyścigów deklaruje 27% osób.

Cały raport możecie zobaczyć tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Najnowsze wpisy