Robert Kubica Eleven Sports

Kubica: Robię co mogę z narzędziami, które mam. Nie ma co panikować przed 2020

Bardzo ciekawą rozmowę z Robertem Kubicą przeprowadził Mikołaj Sokół dla Eleven Sports. Polak powiedział w niej, że robi to co może z narzędziami, które ma, a suche liczby mogą, choć nie muszą mówić jak jest.

Mikołaj Sokół zapytał Roberta o analizy, jakich kibice mogą dokonywać na przykład na podstawie F1 TV Pro. Polak stwierdził, że mogą one pokazywać fakty, ale nie zawsze, poza tym pod uwagę trzeba brać bardzo wiele kwestii.

„Ewolucja i postęp technologii, który się pojawiał jest ogromny co ma swoje plusy i minusy. Ta technologia przybliża kibicom świat Formuły 1. Dawniej żeby obejrzeć onboard trzeba było się naprawdę nagimnastykować. Teraz jest dużo łatwiej. Niektórych narzędzi używają też same zespoły. Na to co widać ma jednak znaczenie wiele czynników. Jest to do pełnego stopnia prawda, ale na jazdę kierowcy, zużycie opon składa się wiele rzeczy” – powiedział Robert,

Zapytany czy wyciąganie wniosków, że dysponuje gorszym silnikiem na podstawie samych tylko prędkości na prostych ma sens powiedział: „Nie zawsze, choć też tak może być. Suche liczby mało mówią, mówią tylko jak jest, ale nie mówią z czego się to bierze. Tych przyczym może być sporo” – stwierdził Kubica.

Poruszony został także temat częstotliwości dokonywania zmian na kierownicy, ale Robert odpowiedział w tej kwestii jedynie: „Robię to, co mogę z narzędziami, które mam. Zawsze tak było”.

Jednym z celów Polaka na sezon 2019 było osiągnięcie naturalności jazdy. Czy mu się to udało?

„Tak, cel ten został osiągnięty, choć szkoda, że go nie widać. Są momenty, że wydaje mi się, że pojechałem bardzo dobrze, a patrzę na czasy i wydaje mi się, że to był film. Mogę prowadzić bolid w dobry sposób i odczucia są pozytywne, ale tego nie widać. Zawsze można zrobić rzeczy lepiej – zawsze tak uważałem i dążyłem do bycia jak najbliżej perfekcji. Ostatnie parę tygodni nauczyły mnie tego, że muszę się opierać na moich odczuciach, bo ekran tego nie pokazuje. Naturalność prowadzenia i pewnych rzeczy jest na dobrym poziomie” – powiedział Robert.

Kibiców ciekawi kwestia sezonu 2020. Czy obecne wyniki Williamsa jako zespołu mogą wpłynąć negatywnie na dalszą karierę Roberta w F1.

„Na pewno to że nie widać tego na tablicy wynikach ma wpływ na moją dalszą karierę. Ja bym nie panikował. Po pierwsze niektóre rzeczy będą zależeć ode mnie. Jest zbyt wcześnie by wybiegać aż tak daleko” – powiedział Robert.

Kubica potwierdził również, żę zespół ciężko pracuje nad poprawkami, które mają jak najszybciej przyjść, ale nie zna ich daty.

Źródło: Eleven Sports

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 2 lipca

Urodził się Reg Parnell (6 GP, 1 podium).

Juan Manuel Fangio odnosi zwycięstwo w GP Francji. Pierwsze i jedyne podium w karierze zgarnia Peter Whitehead.

Jedyne zwycięstwo – i to w swoim debiucie w F1 – odnosi Giancarlo Baghetti. Pierwsze podium zalicza Porsche.

Jack Brabham wygrywa GP Francji. Było to 100. GP Maseratti zako producenta silników i 50. GP dla BRM jako dostawcy jednostek napędowych.

Jackie Steward wygrywa GP Francji. Było to jego 20. zwycięstwo w F1. Po raz 5. i ostatni w karierze na podium staje Chris Amon. W F1 debiutuje Patrick Depailler, a 50. start zalicza Jean Pierre Beltoise.

Urodził się Matteo Bobbi, były tester Minardi, przyjaciel Roberta Kubicy.

Mario Andretti wygrywa po raz 10. w F1 – tym razem we Francji. Po raz drugi i ostatni z pole position startuje John Watson, a 23. i ostatnie podium w karierze zalicza James Hunt.

Michael Schumacher triumfuje w GP Francji. Było to 300. GP dla Ligiera.

David Coulthard wygrywa w F1 po raz 9, triumfując we Francji.

Michael Schumacher odnosi 87 zwycięstwo w F1, triumfując w GP USA. Był to ostatni występ F1 Juana Pablo Montoy. Robert Kubica uczestniczył w 1. i 2. treningu, zajmując w nich 3. i 2. miejsce.

Najnowsze wpisy