Kajto nowe

Kajetanowicz i Szczepaniak wystartują Skodą na Sardynii

Kajetan Kajetanowicz powraca na rajdowe trasy. Trzykrotny Mistrz Europy wraz z Maciejem Szczepaniakiem wystartują w Rajdzie Sardynii za kierownicą Skody Fabii R5.

– To już pewne, wracamy na trasy WRC. W wyniku niezależnych od nas okoliczności musieliśmy podjąć decyzję o zmianie auta. Została podjęta po głębokiej analizie wielu danych. Jest podyktowana m.in. kwestiami bezpieczeństwa. Lecimy na Sardynię z pozytywnym nastawieniem i świadomi wyzwań, które przed nami stoją – mówił Kajetanowicz.

W tym sezonie Polacy wystartowali na Korsyce i w Argentynie. Na francuskiej wyspie wywalczyli trzecie miejsce w klasie, jednak z rundy w Ameryce Południowej musieli się wycofać, w wyniku awarii zawieszenia. Przed wystąpieniem usterki załoga zajmowała pierwsze miejsce w tabeli.

Po nieudanym Rajdzie Argentyny Polacy zdecydowali o wycofaniu zgłoszenia do kolejnej rundy w Chile. – Zadecydowałem, że wystartujemy w jednym z kolejnych rajdów w momencie, gdy producent samochodu zapewni bezpieczne i trwałe rozwiązania rzeczywistych problemów – mówił wtedy Kajetanowicz. I zapewnił, że zaplanowany kalendarz WRC nie zmniejszy się i w zastępstwie wybrany zostanie inny rajd.

Poprzednio załoga startowała za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Archiwum