Kajto nowe

Kajetanowicz i Szczepaniak wystartują Skodą na Sardynii

Kajetan Kajetanowicz powraca na rajdowe trasy. Trzykrotny Mistrz Europy wraz z Maciejem Szczepaniakiem wystartują w Rajdzie Sardynii za kierownicą Skody Fabii R5.

– To już pewne, wracamy na trasy WRC. W wyniku niezależnych od nas okoliczności musieliśmy podjąć decyzję o zmianie auta. Została podjęta po głębokiej analizie wielu danych. Jest podyktowana m.in. kwestiami bezpieczeństwa. Lecimy na Sardynię z pozytywnym nastawieniem i świadomi wyzwań, które przed nami stoją – mówił Kajetanowicz.

W tym sezonie Polacy wystartowali na Korsyce i w Argentynie. Na francuskiej wyspie wywalczyli trzecie miejsce w klasie, jednak z rundy w Ameryce Południowej musieli się wycofać, w wyniku awarii zawieszenia. Przed wystąpieniem usterki załoga zajmowała pierwsze miejsce w tabeli.

Po nieudanym Rajdzie Argentyny Polacy zdecydowali o wycofaniu zgłoszenia do kolejnej rundy w Chile. – Zadecydowałem, że wystartujemy w jednym z kolejnych rajdów w momencie, gdy producent samochodu zapewni bezpieczne i trwałe rozwiązania rzeczywistych problemów – mówił wtedy Kajetanowicz. I zapewnił, że zaplanowany kalendarz WRC nie zmniejszy się i w zastępstwie wybrany zostanie inny rajd.

Poprzednio załoga startowała za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum