Hinwin szampan Roberta

Alfa Romeo wspomina historię z szampanem z Kanady 2008

W muzeum Saubera w siedzibie ekipy w Hinwil jedną z bardziej zastanawiających rzeczy jest nieotwarta butelka szampana za zwycięstwo w Grand Prix Kanady 2008. Dotychczas krążył mit, że Robert Kubica w emocjach związanych ze swoją pierwszą wygraną w F1, zapomniał o jego otwarciu i polaniu innych będących na podium.

Dziś w zapowiedzi weekendu wyścigowego, obecny zespół Alfa Romeo wspomina tamto wydarzenie i podaje prawdę związaną z nim.

Na nagraniach widać, że Robert Kubica otrzymuje już odkorkowanego szampana i mocno polewa nim innych będących na podium.

Okazuje się, że po wyścigu i ceremonii podium, powstał spór, do kogo trafić ma butelka za pierwsze miejsce pomiędzy BMW a Sauberem. Ostatecznie tę „Wojnę o Butelkę”, jak nazywa to dziś Alfa Romeo, wygrał niemiecki gigant. Sauber postanowił zatem… zamówić replikę tego szampana. Oczywiście nieodkorkowaną. Oryginał widoczny jest w muzeum BMW w Monachium.

Sauber może jednak pochwalić się trofeum za zwycięstwo w tym wyścigu. Ekipa zazwyczaj przypomina w swoich mediach społecznościowych o tym co działo się 11 lat temu na wyspie Notre Dame.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy