W Series

W Series wraca! A do tego Moto GP, DTM i WTCR

Gosia Rdest już jutro będzie walczyć o kolejne punkty w pierwszym sezonie W Series 2019. Seria ta towarzyszyć będzie wyścigom DTM. Autami turystycznymi ścigać będzie się również czołówka WTCR, a najlepsi motocykliści świata pojawią się na torze Le Mans we Francji.

W Series

 

18 pań uczestniczących w serii W Series, będzie tym razem rywalizowało na torze Zolder w Belgii. To klasyczny tor, powstały w 1963 roku, składający się z 17 zakrętów i liczący 4003 metry. Poniżej zobaczycie onboard z niego:

Przed każdą rundą losowane są samochody oraz inżynierowie do nich przypisani więc teraz Gosia Rdest będzie miała okazję do jazdy innym autem, choć o bardzo zbliżonej charakterystyce.

Treningi odbędą się w piątek, 17 maja o godz. 10:05 oraz o godz. 13:30. Kwalifikacje zaplanowano na sobotę na godz. 9:50. Wyścig odbędzie się o godz. 16:10.

Jeżeli chodzi o transmisje, to kwalifikacje będziemy mogli oglądać na żywo w Eleven Sports 3 o godz. 9:50. Niestety, wyścig zostanie nadany z odtworzenia o godz. 18:15 polskiego czasu. Od rana na blogu będzie trwała relacja live z rywalizacji na Zolder, w tym z wyścigu – zapraszam już teraz.

Znów może to być mocno nieprzewidywalny weekend bowiem zarówno w piątek jak i w sobotę, zapowiadane są opady deszczu. Temperatura będzie wahała się od 18 do 22 stopni Celsjusza.

W pierwszej rundzie, Gosia Rdest zdobyła 2 punkty za 9. miejsce. Klasyfikację generalną W Series możecie zobaczyć tutaj.

DTM

 

Zolder będzie również gościł serię DTM. Po pierwszej rundzie liderem klasyfikacji generalnej jest Gary Paffett, który bardzo nieznacznie wyprzedza Rene Rasta. Trzeci jest Paul di Resta, czwarty Marco Wittmann, a piąty Timo Glock.

Kwalifikacje do wyścigu 1 zaplanowano na sobotę na godzinę 10:35. Sam wyścig odbędzie się o godz. 13:30. Taka sama będzie godzina rozegrania drugiego wyścigu w niedzielę, a kwalifikacje do niego odbędą się o godz. 10:25.

Transmisja live z wyścigów DTM będzie udostępniona w osobnym wpisie na blogu w kategorii „Inne serie”.

Moto GP

 

Na torze Le Mans pojawią się kierowcy 3 kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata. Prowadzenia w najwyższej klasie będzie bronił Marc Marquez. Wyścig Moto GP będzie można oglądać w Polsacie Sport News, pozostałe sesje na stronie www.polsatsport.pl.

Oto harmonogram wydarzeń na torze:

Sobota, 18 maja:
godz. 12:35 – Kwalifikacje Moto 3
godz. 13:30 – Kwalifikacje Moto GP
godz. 15:05 – Kwalifikacje Moto 2

Niedziela, 19 maja:
godz. 11:00 – Wyścig Moto 3
godz. 12:20 – Wyścig Moto 2
godz. 14:00 – Wyścig Moto GP

Aktualne klasyfikacje Moto GP zobaczycie tutaj.

WTCR

 

Kierowcy Mistrzostw Świata samochodów turystycznych rozegrają w najbliższy weekend czwartą rundę swoich tegorocznych zmagań. Gościł będzie ich tor Zandvoort w Holandii. Liderem jest Nestor Girolami w Hondzie przed swoim kolegą z zespołu, Estebanem Guerrierim oraz Norbertem Micheliszem w Hyundaiu.

Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę o godz. 14:35, drugi w niedzielę o godz. 13:15 (również na dystansie 12 okrążeń), a najdłuższy, 15-okrążeniowy wyścig zaplanowano na niedzielę na godz. 16:35. Wyścigi serii są transmitowane przez Eurosport.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Najnowsze wpisy