W niedzielny poranek odbył się drugi wyścig F3

Kierowcy z pierwszej ósemki sobotnich zawodów zostali na starcie ustawieni w odwrotnej kolejności. Z pole position ruszał Niko Kari. Za jego plecami byli Jehan Daruvala i Juri Vips. Wczorajsi uczestnicy dekoracji na podium, Robert Shwartzman, Christian Lundgaard i Marcus Armstrong ruszali kolejno z 8, 7 i 6 miejsca.

Kierowcy ścigali się na dystansie 22 okrążeń.

Po starcie, w czołówce na prowadzenie wyszedł Daruvala. Vips spadł na 5 pozycję. Z tylu stawki doszło do kolizji Jacka Hughesa, Raoula Hymana, Artema Pietrowa i Richarda Verschoora. Trzeba było uprzątnąć rozbite auta. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. W międzyczasie, karę 5 sekund za ścięcie zakrętu dostał Leonardo Pulcini. Było to tylko dopełnienie fatalnie układającego się dla Włocha weekendu. W momencie nałożenia kary był 16.

Po wznowieniu zawodów Kari zaatakował Daruvalę ale bez powodzenia. Kolejną pozycję zyskał za to Robert Shwartzman.

Później bardzo długo utrzymywał się status quo. Na 9 okrążeniu, dyrekcja wyścigu umożliwiła korzystanie z DRSu. Ożywiło to sytuację na torze. Fabio Scherer z teamu Saubera obrócił swój bolid. Alex Peroni zderzył się z Simo Laaksonenem i wyeliminował Fina z wyścigu. Na tor znów wyjechał samochód bezpieczeństwa. Po zakończeniu neutralizacji, w czołówce nie doszło do zamiany pozycji. Peroni otrzymał karę 10 sekund stop and go za kolizję z Laaksonenem. Z uwagi na neutralizację, w końcówce wyścigu kierowcy jechali bardzo blisko siebie. Gdy można było już korzystać z DRSu, Armstrong wyprzedził Fewtrella, a Shwartzman Lundgaarda i także Fewtrella, który wyraźnie zmagał się już z oponami i po chwili dał się przeskoczyć także Duńczykowi Lundgaardowi. Vips zyskał pozycję kosztem Armstronga, a Nowozelandczyk musiał po chwili bronić się też przed nacierającym Robertem Shwartzmanem. Rosjanin dopiął swego na przedostatnim okrążeniu i wyprzedził Armstronga. Na 2 i 3 pozycji też doszło do zamiany miejsc. Vips wyprzedził Niko Kariego i objął status wicelidera. Czołówka w takim układzie dojechała już do mety. Wyścig wygrał Hindus Jehan Daruvala, który prowadził od startu do mety.Znakomicie rozegrał start i dwa wznowienia po neutralizacjach.

Piotr Ciesielski

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Archiwum