Sergey Sirotkin

Sirotkin: Nadal cieszyłbym się jazdą w Williamsie

Były kierowca Williamsa, Sergey Sirotkin, mówi, że wolałby być w Formule 1, nawet w Williamsie. Obecny kierowca testowy Renault mówi, że nie czuje satysfakcji z problemów ekipy z Grove.

Sirotkin stracił miejsce w Williamsie na sezon 2019, a w poprzednim zdobył 1 punkt w Grand Prix Włoch, zajmując ostatnie miejsce w klasyfikacji kierowców.

„Nigdy nie czułem się dumny z tego, że nie jeżdżę dla nich. Zawsze chcesz się ścigać, zawsze chcesz mieć możliwość walki. Nawet jeżeli jesteś w najwolniejszym samochodzie stawki, nadal chcesz jeździć” – mówi Rosjanin.

„Trzeba też pamiętać, że na pewno Williamsowi brakuje dużo tempa do czołowych ekip, jednak jeżeli rozważyć ogólną historię Formuły 1, nadal mają bardzo wiele szybkich samochodów, jeżeli nie najszybszych w całej historii F1. Nadal więc cieszyłbym się jazdą dla Williamsa” – przyznaje zawodnik SMP Racing.

„Wszyscy pytają się mnie, czy cieszę się, że nie jeżdżę w Williamsie, ale nie, nie cieszę się. Chcę być w stawce kierowców F1 i wolałbym jazdę niż przyglądanie się F1 z zewnątrz” – dodaje Rosjanin.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.