Sergey Sirotkin

Sirotkin: Nadal cieszyłbym się jazdą w Williamsie

Były kierowca Williamsa, Sergey Sirotkin, mówi, że wolałby być w Formule 1, nawet w Williamsie. Obecny kierowca testowy Renault mówi, że nie czuje satysfakcji z problemów ekipy z Grove.

Sirotkin stracił miejsce w Williamsie na sezon 2019, a w poprzednim zdobył 1 punkt w Grand Prix Włoch, zajmując ostatnie miejsce w klasyfikacji kierowców.

„Nigdy nie czułem się dumny z tego, że nie jeżdżę dla nich. Zawsze chcesz się ścigać, zawsze chcesz mieć możliwość walki. Nawet jeżeli jesteś w najwolniejszym samochodzie stawki, nadal chcesz jeździć” – mówi Rosjanin.

„Trzeba też pamiętać, że na pewno Williamsowi brakuje dużo tempa do czołowych ekip, jednak jeżeli rozważyć ogólną historię Formuły 1, nadal mają bardzo wiele szybkich samochodów, jeżeli nie najszybszych w całej historii F1. Nadal więc cieszyłbym się jazdą dla Williamsa” – przyznaje zawodnik SMP Racing.

„Wszyscy pytają się mnie, czy cieszę się, że nie jeżdżę w Williamsie, ale nie, nie cieszę się. Chcę być w stawce kierowców F1 i wolałbym jazdę niż przyglądanie się F1 z zewnątrz” – dodaje Rosjanin.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.