Posiedzenie komisji WRC, zapowiadane zmiany w kalendarzu 2020

Na piątkowym posiedzeniu w Genewie włodarze Rajdowych Mistrzostw Świata omówią kalendarz na sezon 2020. Zapowiadane są duże zmiany.

Spekuluje się, że Rajd Korsyki i Rajd Niemiec wypadną z kalendarza WRC. Ich miejsca miałyby zająć rundy w Japonii i Kenii.

Promotor WRC, Oliver Ciesla przekonuje też, że Rajd Wielkiej Brytanii powinien przenieść się z Walii do Irlandii Północnej, przynajmniej na przyszły sezon.

– Wielka Brytania to jeden z największych rynków, na których zdecydowanie chcielibyśmy być. Jest tam ogromna grupa fanów i dużo tradycji. Ale rajd nie odbywa się w samym sercu kraju, w którym są kibice. Dążymy do zmian i mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć już w przyszłym roku – powiedział.

Kluczem jest przeniesienie Rajdu Wielkiej Brytanii do Irlandii Północnej. – Patrząc na kalendarz w perspektywie długoterminowej, nie widzę możliwości ciągłego jeżdżenia do Walii – orzekł Ciesla.

Jak dodał, Irlandia Północna jest przedmiotem zainteresowania WRC, ale niekoniecznie w perspektywie długoterminowej. – Wyjazd raz na jakiś czas może być interesującą odmianą dla tego rajdu – stwierdził. I dodał, że chciałby aby runda w Wielkiej Brytanii przenosiła się z jednego miejsca, do drugiego. – W ten sposób można by wprowadzić więcej rozrywki, a także dotrzeć do innych miejsc, aby podtrzymać pasję do rajdów w różnych lokalizacjach – podsumował Promotor WRC.

Przedstawiciele Rajdu Wielkiej Brytanii potwierdzili, że rozmowy na temat potencjalnego przeniesienia rundy do Irlandii Północnej już się rozpoczęły.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.