Posiedzenie komisji WRC, zapowiadane zmiany w kalendarzu 2020

Na piątkowym posiedzeniu w Genewie włodarze Rajdowych Mistrzostw Świata omówią kalendarz na sezon 2020. Zapowiadane są duże zmiany.

Spekuluje się, że Rajd Korsyki i Rajd Niemiec wypadną z kalendarza WRC. Ich miejsca miałyby zająć rundy w Japonii i Kenii.

Promotor WRC, Oliver Ciesla przekonuje też, że Rajd Wielkiej Brytanii powinien przenieść się z Walii do Irlandii Północnej, przynajmniej na przyszły sezon.

– Wielka Brytania to jeden z największych rynków, na których zdecydowanie chcielibyśmy być. Jest tam ogromna grupa fanów i dużo tradycji. Ale rajd nie odbywa się w samym sercu kraju, w którym są kibice. Dążymy do zmian i mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć już w przyszłym roku – powiedział.

Kluczem jest przeniesienie Rajdu Wielkiej Brytanii do Irlandii Północnej. – Patrząc na kalendarz w perspektywie długoterminowej, nie widzę możliwości ciągłego jeżdżenia do Walii – orzekł Ciesla.

Jak dodał, Irlandia Północna jest przedmiotem zainteresowania WRC, ale niekoniecznie w perspektywie długoterminowej. – Wyjazd raz na jakiś czas może być interesującą odmianą dla tego rajdu – stwierdził. I dodał, że chciałby aby runda w Wielkiej Brytanii przenosiła się z jednego miejsca, do drugiego. – W ten sposób można by wprowadzić więcej rozrywki, a także dotrzeć do innych miejsc, aby podtrzymać pasję do rajdów w różnych lokalizacjach – podsumował Promotor WRC.

Przedstawiciele Rajdu Wielkiej Brytanii potwierdzili, że rozmowy na temat potencjalnego przeniesienia rundy do Irlandii Północnej już się rozpoczęły.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Archiwum