Nicholas Latifi Williams F1

Pierwsze treningi Latifiego w Kanadzie i Francji

Williams podsumował pierwszy dzień testowy w Barcelonie, chwaląc oczywiście jazdę Nicholasa Latifi. Dowiedzieliśmy się przy okazji, gdzie Kanadyjczyk zaliczy swoje pierwsze oficjalne występy podczas weekendu wyścigowego w barwach Williamsa.

„Zaczynając od momentu, w którym przerwał testowanie w Bahranie, po bardzo mocnych rezultatach w F2, Nicholas jechał dziś ekstremalnie dobrze przez cały dzień. To pozwoliło nam ukończyć prawie wszystkie testy, które planowaliśmy. W trakcie 134 okrążeń wykonaliśmy serię testów, używając głównie opony C2, która była oponą pośrednią w trakcie weekendu. Jutro będziemy używali większego zakresu mieszanek opon w celu kontynuacji programu testowego i ukończenia przygotowań Nicholasa do występów w pierwszych treningach w Kanadzie i Francji” – powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Występ Latifiego jest naturalnym w jego ojczyźnie, Kanadzie. We Francji natomiast nie będzie startowała Formuła 2, a zatem Latifi będzie miał więcej czasu. Łącznie kierowca ten pojedzie w sześciu sesjach treningowych w tym sezonie, a miejsca oddadzą mu w nich prawdopodobnie po równo kierowcy Williamsa.

„To był produktywny dzień i ukończyliśmy największą liczbę okrążeń. Sesja przebiegała sprawnie i byliśmy w stanie przejść przez program mimo kilku czerwonych flag. Takie dni jak dzisiejszy są ważne dla mnie i upewniają mnie, że komfortowo czuję się FW42 i jestem świadom tego, do czego jest zdolny. Nie mogę doczekać się wskoczenia do samochodu również jutro” – powiedział kierowca rezerwowy Williamsa.

Grand Prix Monako wybory opon

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Najnowsze wpisy