Nicholas Latifi Williams F1

Pierwsze treningi Latifiego w Kanadzie i Francji

Williams podsumował pierwszy dzień testowy w Barcelonie, chwaląc oczywiście jazdę Nicholasa Latifi. Dowiedzieliśmy się przy okazji, gdzie Kanadyjczyk zaliczy swoje pierwsze oficjalne występy podczas weekendu wyścigowego w barwach Williamsa.

„Zaczynając od momentu, w którym przerwał testowanie w Bahranie, po bardzo mocnych rezultatach w F2, Nicholas jechał dziś ekstremalnie dobrze przez cały dzień. To pozwoliło nam ukończyć prawie wszystkie testy, które planowaliśmy. W trakcie 134 okrążeń wykonaliśmy serię testów, używając głównie opony C2, która była oponą pośrednią w trakcie weekendu. Jutro będziemy używali większego zakresu mieszanek opon w celu kontynuacji programu testowego i ukończenia przygotowań Nicholasa do występów w pierwszych treningach w Kanadzie i Francji” – powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Występ Latifiego jest naturalnym w jego ojczyźnie, Kanadzie. We Francji natomiast nie będzie startowała Formuła 2, a zatem Latifi będzie miał więcej czasu. Łącznie kierowca ten pojedzie w sześciu sesjach treningowych w tym sezonie, a miejsca oddadzą mu w nich prawdopodobnie po równo kierowcy Williamsa.

„To był produktywny dzień i ukończyliśmy największą liczbę okrążeń. Sesja przebiegała sprawnie i byliśmy w stanie przejść przez program mimo kilku czerwonych flag. Takie dni jak dzisiejszy są ważne dla mnie i upewniają mnie, że komfortowo czuję się FW42 i jestem świadom tego, do czego jest zdolny. Nie mogę doczekać się wskoczenia do samochodu również jutro” – powiedział kierowca rezerwowy Williamsa.

Grand Prix Monako wybory opon

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.