Organizatorzy GP Hiszpanii oddadzą hołd Sennie i Ratzenbergowi

W związku z minioną kilka dni temu 25 rocznicą tragicznego weekendu na torze Imola, organizatorzy nadchodzącego Grand Prix Hiszpanii na torze w Barcelonie postanowili zorganizować ceremonię upamiętniającą Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Sennę.

Podczas weekendu wyścigowego na torze odbędzie się kilka wydarzeń upamiętniających obu kierowców. W trakcie ceremonii przed wyścigiem zostanie oddany hołd obu tragicznie zmarłym zawodnikom, planowane jest także, by zwycięzca wyścigu trzymał na podium specjalną brazylijsko-austriacką flagę.

Ten gest jest nawiązaniem do tego, co zamierzał uczynić Ayrton Senna, a w czym przeszkodził mu wypadek na zakręcie Tamburello. Brazylijczyk planował 1 maja 1994 roku na okrążeniu zjazdowym po wyścigu machać austriacką flagą, by upamiętnić zmarłego Rolanda Ratzenbergera. Mniejsze wersje takiej podwójnej flagi mają być rozdawane także kibicom obecnym na torze.

Ponadto w tym tygodniu naturalnej wielkości rzeźba z brązu, przedstawiająca Ayrtona Sennę, stworzona przez brytyjskiego artystę Paula Oza wystawiona została w budynku Roberta Palau w Barcelonie, a następnie ma zostać zaprezentowana szerszej publiczności za główną trybuną Circiut de Catalunya, wraz z kolekcją klasycznych boldiów Formuły 1.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.