Organizatorzy GP Hiszpanii oddadzą hołd Sennie i Ratzenbergowi

W związku z minioną kilka dni temu 25 rocznicą tragicznego weekendu na torze Imola, organizatorzy nadchodzącego Grand Prix Hiszpanii na torze w Barcelonie postanowili zorganizować ceremonię upamiętniającą Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Sennę.

Podczas weekendu wyścigowego na torze odbędzie się kilka wydarzeń upamiętniających obu kierowców. W trakcie ceremonii przed wyścigiem zostanie oddany hołd obu tragicznie zmarłym zawodnikom, planowane jest także, by zwycięzca wyścigu trzymał na podium specjalną brazylijsko-austriacką flagę.

Ten gest jest nawiązaniem do tego, co zamierzał uczynić Ayrton Senna, a w czym przeszkodził mu wypadek na zakręcie Tamburello. Brazylijczyk planował 1 maja 1994 roku na okrążeniu zjazdowym po wyścigu machać austriacką flagą, by upamiętnić zmarłego Rolanda Ratzenbergera. Mniejsze wersje takiej podwójnej flagi mają być rozdawane także kibicom obecnym na torze.

Ponadto w tym tygodniu naturalnej wielkości rzeźba z brązu, przedstawiająca Ayrtona Sennę, stworzona przez brytyjskiego artystę Paula Oza wystawiona została w budynku Roberta Palau w Barcelonie, a następnie ma zostać zaprezentowana szerszej publiczności za główną trybuną Circiut de Catalunya, wraz z kolekcją klasycznych boldiów Formuły 1.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.