Organizatorzy GP Hiszpanii oddadzą hołd Sennie i Ratzenbergowi

W związku z minioną kilka dni temu 25 rocznicą tragicznego weekendu na torze Imola, organizatorzy nadchodzącego Grand Prix Hiszpanii na torze w Barcelonie postanowili zorganizować ceremonię upamiętniającą Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Sennę.

Podczas weekendu wyścigowego na torze odbędzie się kilka wydarzeń upamiętniających obu kierowców. W trakcie ceremonii przed wyścigiem zostanie oddany hołd obu tragicznie zmarłym zawodnikom, planowane jest także, by zwycięzca wyścigu trzymał na podium specjalną brazylijsko-austriacką flagę.

Ten gest jest nawiązaniem do tego, co zamierzał uczynić Ayrton Senna, a w czym przeszkodził mu wypadek na zakręcie Tamburello. Brazylijczyk planował 1 maja 1994 roku na okrążeniu zjazdowym po wyścigu machać austriacką flagą, by upamiętnić zmarłego Rolanda Ratzenbergera. Mniejsze wersje takiej podwójnej flagi mają być rozdawane także kibicom obecnym na torze.

Ponadto w tym tygodniu naturalnej wielkości rzeźba z brązu, przedstawiająca Ayrtona Sennę, stworzona przez brytyjskiego artystę Paula Oza wystawiona została w budynku Roberta Palau w Barcelonie, a następnie ma zostać zaprezentowana szerszej publiczności za główną trybuną Circiut de Catalunya, wraz z kolekcją klasycznych boldiów Formuły 1.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.