opony Pirelli Williams

Opony na Monte Carlo – Kubica i Russell tym razem tak samo

Pirelli podało wybory opon kierowców na najbliższe Grand Prix Formuły 1. Po raz pierwszy w tym sezonie, George Russell i Robert Kubica dokonali takiego samego wyboru. Mamy też rekordy sezonu.

Na Grand Prix Monako, Pirelli wybrało najbardziej miękki zestaw swoich opon, a zatem mieszanki od C3 do C5, co nie dziwi bowiem w Monako zazwyczaj przyczepność jest dość niska.

Na 13 dostępnych kompletów opon, wśród wyborów kierowców totalnie dominują opony miękkie i tylko kierowcy dwóch zespołów będą mieli ich mniej niż 10 zestawów – Racing Point i Williamsa. Były ekipy, które zdecydowały się na wzięcie po zaledwie 1 komplecie opon twardych i pośrednich i aż 11 kompletów opon miękkich. Są to Ferrari i Red Bull. Dominuje strategia 10 kompletów miękkich opon, 2 pośrednich i 1 twardych.

Kubica i Russell są jedynymi kierowcami, którzy będą mieli 1 komplet opon twardych i 3 pośrednich.

Oto wybory wszystkich zawodników:

Grand Prix Monako wybory opon

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Najnowsze wpisy