KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

IndyCar Grand Prix już dzisiaj!

Nadchodzący weekend ponownie obfituje w mnogość wydarzeń w świecie motorsportu, a wśród nich – kolejny wyścig serii IndyCar, stanowiący przedsmak nadchodzącego za dwa tygodnie Indianapolis 500. Kto tym razem stanie na najwyższym stopniu podium?

Tym razem zawodnicy ścigają się po pętli toru w Indianapolis, po której lata temu jeździli także zawodnicy Formuły 1 – 2,439 mili (3,925 kilometra), czternaście zakrętów. Rekord toru w Serii IndyCar należy do Scotta Dixona i wynosi 1:10.4062.

Z kronikarskiego obowiązku – tylko dwóch zawodników wygrywało na tym torze:
– Simon Pagenaud – w 2014 i 2016 roku
– Will Power – w 2015, 2017 i 2018

 

Ten drugi zresztą okazał się w piątek najlepszy podczas pierwszej sesji treningowej, plasując się przed Spencerem Pigotem i Scottem Dixonem. Pagenaud zanotował w niej ósmy czas, zaś przodujący jeszcze w klasyfikacji generalnej Josef Newgarden był piąty. Druga sesja treningowa padła łupem Coltona Herty, który okazał się szybszy od Felixa Rosenqvista i Spencera Pigota, zamykających podium. Newgarden był czternasty, Pagenaud piętnasty, a Will Power szesnasty – wiemy jednak doskonale, że sesje treningowe niekoniecznie oddają realnie układ sił. I analogicznie było w tym przypadku – kwalifikacje niespodziewanie wygrał debiutujący w tym roku Felix Rosenqvist, do niedawna kierowca Formuły E. Za nim uplasowali się Scott Dixon i… Jack Harvey, który po raz pierwszy w życiu trafił do czołowej szóstki i walczył w ostatniej części kwalifikacji, tj Firestone Fast Six.

Wyścig rozpocznie się o 21:50. Pełne wyniki kwalifikacji, które odbyły się minionego wieczoru, znajdziecie poniżej:

  1. Felix Rosenqvist (R)
  2. Scott Dixon
  3. Jack Harvey (R)
  4. Colton Herta (R)
  5. Ed Jones
  6. Will Power
  7. Graham Rahal
  8. Simon Pagenaud
  9. Marcus Ericsson
  10. Sebastien Bourdais
  11. Takuma Sato
  12. Spencer Pigot
  13. Josef Newgarden
  14. Santino Ferrucci (R)
  15. Helio Castroneves
  16. Ryan Hunter-Reay
  17. Alexander Rossi
  18. James Hinchcliffe
  19. Patricio O’Ward (R)
  20. Zach Veach
  21. Matheus Leist
  22. Max Chilton
  23. Marco Andretti
  24. Tony Kanaan

 

Czy można IndyCar oglądać w Polsce?

I tak, i nie 😉 Istnieje płatna możliwość oglądania wyścigów tej serii online za pośrednictwem NBC Sports, jednak trzeba być abonentem w którejś z amerykańskich kablówek, ponadto prawdopodobnie trzeba będzie skorzystać z VPN. Wyścigi są transmitowane także przez SKY Sports F1. Nie jest jednak tak, że oglądać nie można w ogóle – na oficjalnym kanale IndyCar w serwisie YouTube jeszcze w zeszłym roku pojawiały się pełne zapisy wideo wyścigów. W tym roku, nie wiedzieć, czemu, jak na razie pojawiają się 30-minutowe podsumowania – dla przykładu taki „Fast Forward” dla ostatnich zmagań wygląda tak:

Po czterech wyścigach klasyfikacja generalna kierowców przedstawia się następująco:

  1. Josef Newgarden – 166 pkt
  2. Alexander Rossi – 138 pkt
  3. Scott Dixon – 133 pkt
  4. Takuma Sato – 116 pkt
  5. Ryan Hunter-Reay – 96 pkt
  6. Will Power – 93 pkt
  7. James Hinchcliffe – 93 pkt
  8. Sebastien Bourdais – 91 pkt
  9. Graham Rahal – 90 pkt
  10. Colton Herta (R) – 88 pkt
  11. Simon Pagenaud – 87 pkt
  12. Felix Rosenqvist (R) – 80 pkt
  13. Marco Andretti – 78 pkt
  14. Jack Harvey (R) – 65 pkt
  15. Spencer Pigot – 63 pkt
  16. Marcus Ericsson (R) – 61 pkt
  17. Patricio O’Ward (R) – 56 pkt
  18. Santino Ferrucci (R) – 56 pkt
  19. Tony Kanaan – 56 pkt
  20. Zach Veach – 55 pkt
  21. Ed Jones – 50 pkt
  22. Max Chilton – 47 pkt
  23. Matheus Leist – 46 pkt
  24. Ben Hanley (R) – 21 pkt
  25. Charlie Kimball – 13 pkt
  26. Kyle Kaiser (R) – 12 pkt

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi