2018 Mexican Grand Prix, Friday - Wolfgang Wilhelm

Grand Prix Meksyku znika z kalendarza?

Władze Meksyku miały nie zgodzić się na dalsze finansowanie wyścigu Formuły 1, który w sezonie 2020 zniknie z kalendarza, zastąpiony m.in. przez Grand Prix Holandii.

Informacje przekazuje ESPN Mexico, informując, że Corporacion Interamericana de Entretenimiento nie uznaje za zasadne dalszego finansowania wyścigu F1 w tym kraju. CIA nie dała zgody na przeznaczenie na GP Meksyku 800 mln pesos i to mimo doniesień, że F1 daje lokalnemu rynkowi przychody na poziomie 1,5 miliarda pesos.

Grand Prix Meksyku było dwukrotnie z rzędu wybierane przez kibiców najlepszą rundą mistrzostw świata oraz cieszyło się bardzo wysoką sprzedażą biletów.

Na The Autodromo Hermanos Rodriguez, gdzie odbywały się wyścigi, gości również Formuła E.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.