Interlagos

Formuła 1 zniknie z Interlagos?

Spore poruszenie wśród kibiców Formuły 1 wywołała wypowiedź prezydenta Brazylii, który stwierdził, że w przyszłym roku wyścigi F1 nie będą odbywały się na torze Interlagos.

Jair Bolsonaro powiedział na konferencji prasowej, że Grand Prix Brazylii ma w 2020 odbyć się w Rio de Janeiro. W tym celu została już podpisana umowa na budowę nowego toru w dystrykcie Deodoro. Ma on zostać ukończony do końca tego roku, a inwestycja ma być finansowana wyłącznie ze środków prywatnych.

„Władze Formuły 1 chcą mieć wyścig w Brazylii, ale Sao Paulo stało się niepraktyczne z racji finansowania z publicznych pieniędzy i ma długi. Nowy tor będzie zbudowany w sześć – siedem miesięcy. Ucieszą się hotelarze, podobnie jak lokalny rynek, gdyż powstanie 6 czy 7 tysięcy miejsc pracy. To będzie dobre zarówno dla Rio, jak i Brazylii” – powiedział Bolsonaro.

Co prawda Sao Paulo ma umowę do końca 2020 roku na organizację wyścigu F1, jednak Liberty Media już wyraziło zainteresowanie przeniesieniem wyścigu do Rio.

Przedstawiona została już koncepcja toru w Rio:

tor F1 Rio

Źródło: Autosport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.