Interlagos

Formuła 1 zniknie z Interlagos?

Spore poruszenie wśród kibiców Formuły 1 wywołała wypowiedź prezydenta Brazylii, który stwierdził, że w przyszłym roku wyścigi F1 nie będą odbywały się na torze Interlagos.

Jair Bolsonaro powiedział na konferencji prasowej, że Grand Prix Brazylii ma w 2020 odbyć się w Rio de Janeiro. W tym celu została już podpisana umowa na budowę nowego toru w dystrykcie Deodoro. Ma on zostać ukończony do końca tego roku, a inwestycja ma być finansowana wyłącznie ze środków prywatnych.

„Władze Formuły 1 chcą mieć wyścig w Brazylii, ale Sao Paulo stało się niepraktyczne z racji finansowania z publicznych pieniędzy i ma długi. Nowy tor będzie zbudowany w sześć – siedem miesięcy. Ucieszą się hotelarze, podobnie jak lokalny rynek, gdyż powstanie 6 czy 7 tysięcy miejsc pracy. To będzie dobre zarówno dla Rio, jak i Brazylii” – powiedział Bolsonaro.

Co prawda Sao Paulo ma umowę do końca 2020 roku na organizację wyścigu F1, jednak Liberty Media już wyraziło zainteresowanie przeniesieniem wyścigu do Rio.

Przedstawiona została już koncepcja toru w Rio:

tor F1 Rio

Źródło: Autosport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.