Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Wybory opon na GP Hiszpanii

Mimo że Williams praktycznie nie korzysta z opon twardych, to Robert Kubica ponownie będzie dysponował dwoma kompletami tej mieszanki podczas Grand Prix Hiszpanii. Pirelli podało dziś wybory na najbliższą rundę sezonu F1.

W Barcelonie używany będzie najtwardszy zestaw opon Pirelli, a zatem od C1 do C3. Co ciekawe, Kubica i Russell, wspólnie z kierowcami Red Bulla, zamówili dla siebie najmniej miękkich mieszanek – po 7 kompletów. Zdecydowana większość ekip wzięła ich 8 kompletów, a jedynie Alfa Romeo, Renault i Ferrari po 9.

Tylko kierowcy McLarena zdecydowali się na 3 komplety opon twardych. George Russell jest natomiast rekordzistą jeżeli chodzi o opony pośrednie – będzie miał ich 5 kompletów.

Poniżej zestawienie wyborów na Grand Prix Hiszpanii:

Montmelo Barcelona wybory opon Pirelli

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy