Zandvoort

Zandvoort wraca do F1 na 5 lat?

Prawdopodobnie już od 2020 roku do Formuły 1 wróci tor Zandvoort w Holandii. Władze obiektu miały właśnie osiągnąć porozumienie na aż 5 lat. Ucieszy to fanów Maxa Verstappena.

Umowa ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. Data rozgrywania tego wyścigu nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie będzie to wiosna by uniknąć bliskości Grand Prix Belgii, na które również wybiera się wielu Holendrów.

Powstaje jednak pytanie, czyje miejsce zajmie Zandvoort w 2020 roku skoro Liberty Media nie ma zamiaru zwiększyć liczby wyścigów w przyszłym roku, a potwierdzone już jest Grand Prix Wietnamu, które rozegrane zostanie 20 kwietnia.

Wśród kandydatów do wypadnięcia z F1 są w tej sytuacji Hiszpania, Niemcy, Włoch, Meksyk, Wielka Brytania i USA, które nie miają jeszcze porozumienia na organizację wyścigu w 2020 roku.

Pięknie położony tor, utworzony w 1948 roku liczy sobie 4252 metrów, a jego rekordzistą jest… Luca Badoer w Ferrari w 2001 roku. Wyścigi F1 odbywały się tam 30 razy, a ostatni raz w 1985 roku.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum