Azerbejdżan 2018 5

W Williamsie czekają na Baku, ale wiedzą, że będzie dużym wyzwaniem

Williams opublikował oficjalną zapowiedź weekendu wyścigowego w Azerbejdżanie z wypowiedziami Roberta Kubicy i George Russella. Kierowcy nie mogą doczekać się jazdy w Baku, mając dobre wspomnienia z torów ulicznych. Są jednocześnie świadomi wyzwań.

„Ulice Baku służą jako tor wyścigowy czwartej rundy tegorcznych mistrzostw świata F1. Ten tor zawsze dostarczał wielu wyzwań, łącznie z bardzo dużymi dohamowaniami, szczególnie po długiej prostej. Biorąc pod uwagę, że najważniejsze sesje weekendu wyścigowego odbywają się przy zmierzchu i na torze może szybko się ochładzać, zadanie kierowców nie będzie łatwe. Licząca ponad 6 kilometrów pętla jest drugą najdłuższą w sezonie, po Spa. Z racji zróżnicowanego układu toru, możemy spodziewać się, że zespoły będą eksperymentować z różnymi ustawieniami oporów i aerodynamiki, a kierowcy będą musieli poradzić sobie z wymaganiami długich prostych i bardzo ciasnej, krętej sekcji środkowej toru. Jeżeli chodzi o naszych kierowców, to George jest zaznajomiony z torem, bo wygrał w Baku wyścig F2 w sezonie 2018, ale dla Roberta to będzie nowe doświadczenie jako część jego powrotu” – mówi Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Robert Kubica zawsze był bardzo mocny na torach ulicznych i zapewne podobnie będzie tym razem. Kwestią niewiadomą pozostaje, czy samochód pozwoli mu pokazać swoje umiejętności.

„Czas na czwarty wyścig sezonu i rywalizację w Baku. Z tego, co widziałem w ubiegłym roku, tor wygląda na bardzo wymagający, jeden z najbardziej w kalendarzu. Będę jeździł tu pierwszy raz, ale w przeszłości bardzo lubiłem jazdę na takich typach torów i nie mogę doczekać się powrotu tego uczucia” – mówi Robert Kubica.

Będzie to jeden z niewielu obiektów w tym sezonie, na którym George Russell jeździł więcej niż Robert Kubica. W ubiegłym roku w Baku zaliczył tu fenomenalny występ.

„Naprawdę nie mogę się doczekać jazdy w Baku. W ubiegłym roku w F2 przejechałem tu prawdopodobnie swój najlepszy weekend w całym sezonie i powinienem był wygrać oba wyścigu. Prowadziłem w pierwszym, ale nieszczęśliwy incydent pod koniec wyścigu sprawił, że wyjechał samochód bezpieczeństwa. Potem startując z 12. miejsca wygrałem drugi wyścig. Mam stąd świetne wspomnienia więc nie mogę doczekać się powrotu na ulice Baku” – powiedział George Russell.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy