Po kwalifikacjach F2

Faworytem „czasówki” był zwycięzca porannego treningu i lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw w jednej osobie, Włoch Luca Ghiotto z zespołu UNI-Virtuosi.

Od początku kierowcom nie sprzyjało szczęście. Sesja rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem z powodu przedłużającej się naprawy pokrywy studzienki, której awaria przerwała trening Formuły 1. Gdy zawodnicy wyjechali wreszcie na tor, w trzecim sektorze zatrzymał się Sean Gelael z teamu PREMA Racing i nad torem pokazała się czerwona flaga. Na szczęście awaria w samochodzie Indonezyjczyka pozwoliła na to, by po krótkim pchaniu bolidu przez stewardów, dał się on, z niewielką mocą doprowadzić do alei serwisowej. Niestety po uruchomieniu bolidu, potrącił on porządkowych.

Został za to zdyskwalifikowany z kwalifikacji.

Bardzo długo, po wznowieniu sesji, liderem kwalifikacji był Ghiotto.

Większość kierowców, po początkowych okrążeniach udała się do garaży i dopiero na 7 minut przed końcem sesji, wszyscy pojawili się na torze. Zrobił się prawdziwy tłok. Po dwóch okrążeniach rozgrzewkowych, na 2 minuty i 40 sekund przed końcem rozpoczęła się prawdziwa walka o pole position do sobotniego wyścigu.

Pierwszy swoje pomiarowe okrążenie rozpoczynał i kończył Holender Nyck de Vries z teamu ART Grand Prix. Wykorzystał on „czysty tor” prze sobą i z czasem 1:54;999 wskoczył na pierwsze miejsce. Rezultatu tego nie zdołał poprawić już Luca Ghiotto i ze swoim osobistym najlepszym czasem wskoczył na drugą pozycję. Sztuka „przebicia” Holendra udała się jednak Nobuharu Matsushicie. Japończyk z zespołu Carlin z wynikiem 1:54;555 wskoczył na pierwsze miejsce i to on w sobotę wystartuje do wyścigu z pierwszego pola.

Sobotni wyścig startuje o 10:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra. Oto wyniki kwalifikacji:

Wyniki kwalifikacji F2 Grand Prix Azerbejdżanu 2019

Piotr Ciesielski

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi