Mick Schumacher Ferrari

Mick Schumacher w pierwszym treningu przed GP Niemiec?

Jak podaje Kolner Express, potwierdzony jest już występ Micka Schumachera w pierwszym treningu przed Grand Prix Niemiec i to w barwach Ferrari.

Schumacher, syn 7-krotnego mistrza świata, ma już na swoim koncie dwa dni testowe w bolidach Formuły 1. Podczas testów w Bahrajnie pojechał najpierw w barwach Ferrari, a następnie w Alfie Romeo. Obecny kierowca Formuły 2 w zespole Prema wykręcił drugi czas całych testów, ale na najbardziej miękkiej mieszance.

Mick nie ma jeszcze superlicencji, jednak spełnia już wymogi do otrzymania superlicencji na pierwszy trening F1, a zatem ma 25 punktów i 6 wyścigów Formuły 2 na koncie (w ubiegłym roku zaostrzono te przepisy).

Występ w Niemczech byłby kolejnym symbolicznym występem Micka, a bolid oddałby mu zapewne Charles Leclerc.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 4 kwietnia

Urodził się Dick Attwood (16 startów, 1 podium, 1 najszybsze okrążenie).

Urodził się Christian Danner (36 startów).

Podczas wyścigu 100 mil Daytona ginie George Amick (1 start, 1 podium).

Niki Lauda triumfuje po raz 18. w F1, wygrywając USA West. Było to jego 40. podium w karierze. Po raz jedyny z pole position startuje Andrea de Cesaris. Zespół Alfa Romeo po raz 50. jedzie w F1, a zespół Brabham po raz 100. Był to ostatni dotychczas wyścig, w którym Alfa Romeo rusza z pole position.

Michael Schumacher odnosi 73. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Bahrajnu.

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica melduje się tuż za podium – na 4. miejscu.

Robert Kubica przyznaje w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, że w ostatnich miesiącach wykonywał programy w symulatorach.