Mick Schumacher Ferrari

Mick Schumacher w pierwszym treningu przed GP Niemiec?

Jak podaje Kolner Express, potwierdzony jest już występ Micka Schumachera w pierwszym treningu przed Grand Prix Niemiec i to w barwach Ferrari.

Schumacher, syn 7-krotnego mistrza świata, ma już na swoim koncie dwa dni testowe w bolidach Formuły 1. Podczas testów w Bahrajnie pojechał najpierw w barwach Ferrari, a następnie w Alfie Romeo. Obecny kierowca Formuły 2 w zespole Prema wykręcił drugi czas całych testów, ale na najbardziej miękkiej mieszance.

Mick nie ma jeszcze superlicencji, jednak spełnia już wymogi do otrzymania superlicencji na pierwszy trening F1, a zatem ma 25 punktów i 6 wyścigów Formuły 2 na koncie (w ubiegłym roku zaostrzono te przepisy).

Występ w Niemczech byłby kolejnym symbolicznym występem Micka, a bolid oddałby mu zapewne Charles Leclerc.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.