opony Pirelli Williams

Kubica znów inaczej niż Russell – wybory opon na Chiny

Pirelli podało wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Chin. Robert Kubica zdecydował się na nieco „twardszy” wybór niż George Russell. Podobnie było w Grand Prix Chin, ale Williams tego nie wykorzystał.

Większość kierowców zdecydowała się na wybranie 2 kompletów twardych opon (w Chinach będzie to mieszanka C2 czyli druga z najtwardszych przygotowanych na Pirelli na ten sezon), 3 komplety pośredniej mieszanki (C3) oraz 8 kompletów miękkiej mieszanki (C4).

Robertowi Kubicy na tor w Szanghaju zostaną dostarczone 2 komplety twardych opon, 4 komplety pośrednich i 7 kompletów miękkich. Obaj kierowcy Williamsa zdecydowali się na mniejszą liczbę najbardziej miękkiej mieszanki, gdyż wyraźnie nie współpracowała ona z ich autami podczas wyścigu na Sakhir.

Najwięcej miękkich mieszanek wezmą ze sobą kierowcy McLarena – po 9 kompletów. Dwóch kierowców – Leclerc i Russell, zdecydowało się na 5 kompletów opon pośrednich.

Poniżej zestawienie wyborów kierowców:

opony grand prix chin 2019 pirelli

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).