opony Pirelli Williams

Kubica znów inaczej niż Russell – wybory opon na Chiny

Pirelli podało wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Chin. Robert Kubica zdecydował się na nieco „twardszy” wybór niż George Russell. Podobnie było w Grand Prix Chin, ale Williams tego nie wykorzystał.

Większość kierowców zdecydowała się na wybranie 2 kompletów twardych opon (w Chinach będzie to mieszanka C2 czyli druga z najtwardszych przygotowanych na Pirelli na ten sezon), 3 komplety pośredniej mieszanki (C3) oraz 8 kompletów miękkiej mieszanki (C4).

Robertowi Kubicy na tor w Szanghaju zostaną dostarczone 2 komplety twardych opon, 4 komplety pośrednich i 7 kompletów miękkich. Obaj kierowcy Williamsa zdecydowali się na mniejszą liczbę najbardziej miękkiej mieszanki, gdyż wyraźnie nie współpracowała ona z ich autami podczas wyścigu na Sakhir.

Najwięcej miękkich mieszanek wezmą ze sobą kierowcy McLarena – po 9 kompletów. Dwóch kierowców – Leclerc i Russell, zdecydowało się na 5 kompletów opon pośrednich.

Poniżej zestawienie wyborów kierowców:

opony grand prix chin 2019 pirelli

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi