Robert Kubica kurtka Ada

Kubica: W F1 nie ma słabych kierowców

Robert Kubica przyznaje, że na torze widać, którzy kierowcy szanują się wzajemnie i z którymi można „dogadać się” na torze.

Wywiad z Polakiem ukazał się na portalu noizz.pl, którego przedstawicielka, znana dobrze kibicom Roberta Kubicy Ada Zalewska robiła furorę w padoku, m.in. swoją kurtką. Doczekała się ona podpisu Roberta na niej.

Najważniejsze było jednak przeprowadzenie wywiadu z Kubicą i to również się udało. Szczególnie interesujące było pytanie o rozpoznawanie dobrych kierowców na torze.

„Trzeba zacząć od tego, że nie ma słabych kierowców Formuły 1. W tym sezonie niestety mało mam do czynienia ze ściganiem się z innymi kierowcami, dlatego ciężko jest mi powiedzieć, ale mam pewne spostrzeżenia, co do poszczególnych kierowców. Uważam, że doświadczenie przychodzi z wiekiem i z czasem ścigania się. Są kierowcy bardziej agresywni, ale i tacy, którzy podejmują mniejsze ryzyko. Z jednymi lepiej współpracuje się na torze, a z innymi gorzej. To nie jest koleżeństwo podczas wyścigu, ale czasem wiesz, że np.: dany kierowca ma do ciebie szacunek i możesz zbudować z nim koalicję. Nie mówię, że z niektórymi kierowcami sobie pomagamy, ale po prostu sobie nie przeszkadzamy. Na dłuższą metę to jest bardzo ważne” – odpowiedział Robert.

Cały wywiad z Polakiem można przeczytać TUTAJ.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 2 lipca

Urodził się Reg Parnell (6 GP, 1 podium).

Juan Manuel Fangio odnosi zwycięstwo w GP Francji. Pierwsze i jedyne podium w karierze zgarnia Peter Whitehead.

Jedyne zwycięstwo – i to w swoim debiucie w F1 – odnosi Giancarlo Baghetti. Pierwsze podium zalicza Porsche.

Jack Brabham wygrywa GP Francji. Było to 100. GP Maseratti zako producenta silników i 50. GP dla BRM jako dostawcy jednostek napędowych.

Jackie Steward wygrywa GP Francji. Było to jego 20. zwycięstwo w F1. Po raz 5. i ostatni w karierze na podium staje Chris Amon. W F1 debiutuje Patrick Depailler, a 50. start zalicza Jean Pierre Beltoise.

Urodził się Matteo Bobbi, były tester Minardi, przyjaciel Roberta Kubicy.

Mario Andretti wygrywa po raz 10. w F1 – tym razem we Francji. Po raz drugi i ostatni z pole position startuje John Watson, a 23. i ostatnie podium w karierze zalicza James Hunt.

Michael Schumacher triumfuje w GP Francji. Było to 300. GP dla Ligiera.

David Coulthard wygrywa w F1 po raz 9, triumfując we Francji.

Michael Schumacher odnosi 87 zwycięstwo w F1, triumfując w GP USA. Był to ostatni występ F1 Juana Pablo Montoy. Robert Kubica uczestniczył w 1. i 2. treningu, zajmując w nich 3. i 2. miejsce.

Najnowsze wpisy