Robert Kubica kurtka Ada

Kubica: W F1 nie ma słabych kierowców

Robert Kubica przyznaje, że na torze widać, którzy kierowcy szanują się wzajemnie i z którymi można „dogadać się” na torze.

Wywiad z Polakiem ukazał się na portalu noizz.pl, którego przedstawicielka, znana dobrze kibicom Roberta Kubicy Ada Zalewska robiła furorę w padoku, m.in. swoją kurtką. Doczekała się ona podpisu Roberta na niej.

Najważniejsze było jednak przeprowadzenie wywiadu z Kubicą i to również się udało. Szczególnie interesujące było pytanie o rozpoznawanie dobrych kierowców na torze.

„Trzeba zacząć od tego, że nie ma słabych kierowców Formuły 1. W tym sezonie niestety mało mam do czynienia ze ściganiem się z innymi kierowcami, dlatego ciężko jest mi powiedzieć, ale mam pewne spostrzeżenia, co do poszczególnych kierowców. Uważam, że doświadczenie przychodzi z wiekiem i z czasem ścigania się. Są kierowcy bardziej agresywni, ale i tacy, którzy podejmują mniejsze ryzyko. Z jednymi lepiej współpracuje się na torze, a z innymi gorzej. To nie jest koleżeństwo podczas wyścigu, ale czasem wiesz, że np.: dany kierowca ma do ciebie szacunek i możesz zbudować z nim koalicję. Nie mówię, że z niektórymi kierowcami sobie pomagamy, ale po prostu sobie nie przeszkadzamy. Na dłuższą metę to jest bardzo ważne” – odpowiedział Robert.

Cały wywiad z Polakiem można przeczytać TUTAJ.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy