Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

F1 TV Pro

Jak oglądać onboardy Roberta Kubicy i nie tylko?

Zaskoczyło mnie to, że ostatnio dostałem dość wiele zapytań dotyczących możliwości oglądania onboardów Roberta Kubicy na żywo podczas weekendów wyścigowych Formuły 1. Odpowiedź jest prosta – F1 TV Pro. Ci, którzy znali odpowiedź na to pytanie, ale nie zdecydowali się na zakup subskrypcji zapewne są ciekawi działania tej usługi po jej opornym starcie w ubiegłym roku.

Co dostajemy

 

F1 TV Pro to dostęp do transmisji w kilku językach (angielski ze Sky Sports). Jest to ten sam obraz, który możemy oglądać w Eleven Sports. Transmisje obejmują nie tylko wszystkie sesje F1, ale również wyścigi F2 i F3.

Gratką dla kibiców są z pewnością onboardy poszczególnych kierowców na żywo. Wystarczy wybrać tego, z którym „chcemy jechać” i możemy śledzić, co dzieje się w jego kokpicie i nie tylko bowiem dostępne są też rozmowy z inżynierem.

Oczywiście wszystko można oglądać z odtworzenia, podobnie jak obszerne podsumowania wyścigów F1 aż od 1981 roku! To niesamowita kopalnia wiedzy i emocji dla tych, którzy chcą powiększyć swoją wiedzę o Formule 1. Niektóre rundy możemy również obejrzeć w całości.

1985

Dostępne są również filmy dokumentalne. Generalnie – można się zatracić.

Live timing

 

Dużą zaletą, o której mało się mówi przy okazji F1 TV Pro jest dostęp do pełnego live timingu Formuły 1. Otrzymujemy w nim nie tylko czasy sektorów, ale również mapę z pozycjami kierowców, prędkości, wykresy performance i wiele innych opcji, nie dostępnych nigdzie indziej.

Warto też dodać, że niestety nigdzie indziej nie można znaleźć działającego live timingu.

Działanie

 

Trzeba przyznać, że w porównaniu z ubiegłym rokiem, F1 TV Pro działa zdecydowanie lepiej. W Bahrajnie dostępne były onboardy już wszystkich kierowców i działały prawie bezbłędnie.

Problemy jednak są – z komunikatami radiowymi niektórych kierowców, w tym Roberta Kubicy. Wychwycić można z nich pojedyncze słowa niestety. F1 TV Pro jest świadome tego problemu i po Grand Prix Bahrajnu zakomunikowało zajęcie się sprawą. Zarządzający aplikacją mają nadzieję, że uda się to rozwiązać do Grand Prix Chin.

Co do opóźnienia transmisji, to jeżeli oglądacie Formułę 1 z „Internetu” to jest ono praktycznie takie samo jak transmisji online i wynosi około 40 sekund do realnego czasu. Można zatem śledzić na dwóch ekranach dokładnie te same wydarzenia.

Niestety, nie da się oglądać F1 TV Pro na kilku urządzeniach jednocześnie, ale jest możliwe włączenie live timingu oraz transmisji na różnych.

Koszt i zakup

 

Biorąc pod uwagę to, ile oferuje F1 TV Pro, cena, nawet bez żadnej promocji, jest bardzo niewielka, szczególnie na to, ile otrzymujemy w zamian. Jest to bowiem około 35 zł miesięcznie lub 280 zł za rok. To mniej niż sławetne WRC+, które nadal ma problemy z działaniem.

Aby zakupić F1 TV Pro, wystarczy kliknąć TUTAJ, wybrać rodzaj subskrypcji (roczna/miesięczna) i uzupełnić dane. Aby wszystko zadziałało, warto upewnić się, że wasza karta, którą trzeba podać przy rejestracji, umożliwia płatności zagraniczne.

Generalnie wiadomo, że nie są to małe kwoty i wydanie 280 zł może nieco zaboleć, ale potem raczej nie będzie się żałowało.

Jestem jednak ciekaw Waszej opinii – czy jest to dobry wydatek?

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi