Hughes: Williams próbował namierzyć anomalię w bolidzie Kubicy

Po raz kolejny Mark Hughes z motorsportmagazine dostarcza nam interesujących informacji na temat prac nad poprawą sytuacji w Williamsie. Okazuje się, że w trakcie weekendu Kubica i Russell zamienili się częściami.

W podsumowaniu Grand Prix Chin, Hunghes przekazuje, że w piątkowych treningach Williams podmienił części w obu bolidach i Kubica jeździł z podłogą i przednim skrzydłem Russella. W sobotę to znów Anglik był szybszy, a powody tego wyjaśnia Hughes.

„Russell określił swoje okrążenie w kwalifikacjach jako bardzo słabe, a Kubicy założono oryginalną podłogę i przednie skrzydło. Kiedy ci kierowcy zamienili się tymi częściami w piątkowych treningach, by namierzyć anomalię pomiędzy dwoma identycznie ustawionymi samochodami, Kubica był szybszym z nich, potwierdzając problem” – pisze Hughes.

Hughes w ubiegłym tygodniu brał w obronę Roberta Kubicę, podkreślając problem z jego autem. Wyjaśnił wówczas, że balans aerodynamiczny w aucie Kubicy zmienia się o 8%, utrudniając prowadzenie auta. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum