Gosia Rdest

Gosia Rdest podsumowuje testy

Zakończyła się druga tura testów W Series przed planowanym na pierwszy weekend maja startem tej serii. Zadowolona ze swojej pracy jest Gosia Rdest, jedyna Polka startująca w niej.

Testy trwały 3 dni i odbywały się na torze Lausitzring. Wzięło w nich udział 18 zawodniczek serii.

„Trzy dni testów za nami. Mnóstwo okrążeń, zmienne warunki, dużo pracy z inżynierem i cenne doświadczenia jeżeli chodzi o nowy dla mnie samochód. Czuję, że testy w Lausitzring wykorzystałam w 100% i jestem gotowa na pierwszy weekend już za niecałe dwa tygodnie na niemieckim Hockenheim. To niewiarygodnie przyjemne uczucie moc znów zasiadać za sterami bolidu. Dzięki W Series za wszystko co dla nas robicie” – napisała Rdest na swoim profilu na Facebooku.

Zadowolony z testów, których wyniki nie zostały ujawnione, był również Dave Ryan, dyrektor wyścigowy serii.

„To był dopiero drugi raz, kiedy nasze zawodniczki jeździły bolidami Tatuus T-318 Formuły 3 i w większości poradziły sobie dobrze. Warunki były bardzo trudne – zimno, a początkowo mokro. Nie było zatem łatwo zoptymalizować formę opon. Zawodniczki zrobiły postęp w ciągu 3 dni i wszystkie nagrały pewności siebie dzięki temu przebiegowi” – powiedział Ryan.

Pierwsza runda W Series odbędzie się 4 i 5 maja na torze Hockenheim. Pełny kalendarz serii zobaczycie tutaj.

Poniżej galeria zdjęć z testów.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.

Archiwum