Ferrari pracuje nad tylnym skrzydłem

Mattia Binotto, szef Ferrari mówi, że jego ekipa pracuje nad poprawą osiągów bolidu, m.in. poprzez zmiany w tylnym skrzydle. Uważa się, że bardzo szybkie na prostych Ferrari traci dużo w zakrętach przez brak docisku aerodynamicznego.

Ostatnio zwrócił na to uwagę Nico Rosberg, mistrz świata z 2016 roku. Według niego to właśnie aerodynamika jest największą bolączką Ferrari. Słowa te teraz zdaje się nieco potwierdzać Binotto, który mówi dla Auto Motor und Sport: „Przedstawimy tylne skrzydło podobne do rozwiązania Mercedesa” –

Ma ono zadebiutować podczas Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie. Niemieccy dziennikarze sugerują jednak, że zmian może wymagać też przód auta. Problemem w Ferrari nadal jest także niezawodność, ale Binotto mówi: „Najpierw czasy okrążenia, potem niezawodność”.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.