F2 Formuła 2

Druga odsłona rywalizacji w F2

W najbliższy weekend na torze w Baku, odbędzie się nie tylko wyścig Formuły 1, ale także bezpośredniego jej zaplecza, znajdującej się pod egidą FIA Formuły 2.

Pierwsze w tym sezonie wyścigi tej serii odbyły się przed miesiącem w Bahrajnie. Premierowy, sobotni, liczący 32 okrążenia, wygrał Nicholas Latifi z zespołu DAMS. Junior ekipy Williamsa wyprzedził Lucę Ghiotto z UNI-Virtuosi i swojego kolegę z zespołu, Brazylijczyka Sergio Sette Camare.

W drugim, krótszym bo liczącym tylko 23 „kółka” wyścigu triumfował już Ghiotto i to właśnie on przyjedzie do Azerbejdżanu jako lider Mistrzostw Świata. Włoch, którego w sobotę pod Manamą spowolniła usterka sprzęgła, w niedzielnym „sprincie”, po starcie z 7 pola, zaprezentował już znakomite tempo. „Połykał” wręcz kolejnych rywali i ostatecznie, dzięki strategicznej zmianie opon, wyprzedził pod koniec wyścigu także walczący już z przyczepnością duet zespołu DAMS i sięgnął po zasłużone na przestrzeni całego weekendu zwycięstwo.

Biorąc pod uwagę tempo prezentowane na torze Sakhir, jako faworytów uznać można właśnie Ghiotto, Latifiego, Sette Camarę czy dwa razy piątego Lucasa Delatraza z zespołu Carlin. Dość niespodziewanie, dopiero 6 i 7 był w Bahrajnie zwycięzca aż sześciu (z dwunastu rozegranych) sesji testowych przed sezonem, Holender Nyck de Vries z zespołu ART. Racing.

Na pewno w stolicy Azerbejdżanu czeka nas znakomita przystawka w postaci ścigania się kierowców F2, przed daniem głównym, jakim bez wątpienia będzie Grand Prix Azerbejdżanu Formuły 1. A choć ranga wyraźnie mniejsza niż w F1, można zauważyć, że w ostatnich latach niekiedy więcej dramaturgii zdają się dostarczać wyścigi tych niższych serii…

Harmonogram F2:
Trening: Piątek 26 kwietnia 2019, 09:00
Kwalifikacje: Piątek 26 kwietnia 2019, 13:00
Wyścig 1: Sobota 27 kwietnia 2019, 10:00
Wyścig 2: Niedziela 28 kwietnia 2019, 11:10

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Archiwum