Zandvoort

Barcelona wypada z kalendarza F1?

Grand Prix Hiszpanii ma zostać zastąpione przez Grand Prix Holandii w kalendarzu Formuły 1 na sezon 2020, informuje Autosport.

Od kilkunastu dni jest niemal pewne, że tor Zandvoort wróci do kalendarza Formuły 1. Niestety, oznacza to, że z kalendarza, który będzie liczył prawdopodobnie tyle samo rund, wypaść musi inna europejska runda.

Autosport wskazuje, ze będzie to Hiszpania. Tor Bacelona Catalunya nadal nie podpisał umowy na organizację kolejnych wyścigów. Zandvoort ma zastąpić Montmelo jako pierwszy europejski wyścig w sezonie 2020. Chodzi o to, by jak najbardziej oddalić Grand Prix Belgii i Holandii. Tuż przed Zanvoort zostanie rozegrane Grand Prix Wietnamu.

Pięknie położony tor, utworzony w 1948 roku liczy sobie 4252 metrów, a jego rekordzistą jest… Luca Badoer w Ferrari w 2001 roku. Wyścigi F1 odbywały się tam 30 razy, a ostatni raz w 1985 roku.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.