Znamy już wygląd bolidów W Series!

Seria wyścigowa kobiet W Series – docelowo mająca towarzyszyć w tym roku wyścigom DTM – zbliża się coraz większymi krokami. Dziś zostało zaprezentowane malowanie bolidów, a już wkrótce poznamy nazwiska zawodniczek, które będą się nimi ścigać.

Już za trzy dni w Almerii w Hiszpanii rozpoczną się ostateczne, czterodniowe testy W Series, które wyłonią zawodniczki. Nazwiska szczęśliwców poznamy 28 marca. Przypominamy, że wśród 28 kobiet walczących o miejsce są dwie Polski: Natalia Kowalska i Gosia Rdest. Pełną listę zawodniczek znajdziecie TUTAJ.

Jak mówi Dave Ryan, dyrektor wyścigowy W Series, „tym razem skupimy się bardziej na programie wyścigowym. Oczywiście będziemy mierzyć czasy i tempo zawodniczek będzie istotne, ale będziemy przyglądać się także ich postępom podczas testów, umiejętnościom związanym z pracą techniczną i efektywną współpracą z inżynierami i mechanikami, a także ich wytrzymałości podczas dłuższych stintów.”

Dziś zostały natomiast zaprezentowane bolidy Tatuus T-318 w ostatecznych pięciu wersjach kolorystycznych, które możecie szczegółowo zobaczyć na poniższych grafikach. Docelowo znajdą się na nich także nazwiska zawodniczek, ich flagi narodowe oraz wybrane przez nie numery startowe.

Która wersja podoba Wam się najbardziej?

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.