„Wyróżnienie” dla Williamsa przed sezonem 2021

Pirelli opony 2021

Pirelli wysłało zapotrzebowanie do zespołów Formuły 1 o budowę specjalnego samochodu, na którym będą testowane opony na 2021 rok. Ekipy Formuły 1 zgodziły się, że tylko Williams będzie mógł przygotować ten prototyp. To pozorne wyróżnienie i szansa na zdobycie danych przed zmianami w F1 w 2021 roku jest jednocześnie gorzkim świadectwem tego, że inne ekipy nie widzą obecnie zagrożenia w Williamsie. 

O sprawie informuje dziennikarz Auto Motor und Sport, Tobi Gruner.

Przypomnijmy, że w 2021 roku w Formule 1 mają zostać wprowadzone duże zmiany w regulaminie technicznym Formuły 1. Jeżeli chodzi o Pirelli będzie to duża zmiana bowiem w użyciu mają być nowe, 18-calowe felgi (obecnie używane 13-calowe). Dlatego Pirelli potrzebuje tzw. „mule car” czyli obecnego auta z modyfikacjami na 2021 rok. Inżynierowie, w obawie przed uzyskaniem przez któryś z zespołów przewagi, uzgodnili, że takie auto może przygotować jedynie Williams. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Williams przyjmie tę propozycję.

Dziś premiera

Przypominam, że dziś na platformie Netflix premierę ma pierwszy sezon serialu „Drive to survive”, dotyczący Formuły 1. W najbliższych dniach na blogu znajdziecie jego recenzję. Więcej o serialu przeczytacie TUTAJ.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.

Archiwum