Williams siódmy na liście płac, z największym spadkiem

Portal Racefans podał przewidywane wypłaty dla zespołów od władz Formuły 1. Najwięcej znów zgarnie Ferrari, Williams znalazł się na 7. miejscu. Niestety, ekipa Roberta Kubicy i George Russella zaliczyła największy spadek wpływów z Liberty Media w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Nagrody od Liberty Media podzielone są na działy. Po 35 mln funtów dostaną wszystkie ekipy z racji zajęcia w 2 z 3 ostatnich sezonów miejsca w pierwszej dziesiątce. W momencie, gdy w F1 jest tylko 10 ekip, ta nagroda przypadnie wszystkim.

Kolejny dział to nagroda za miejsce w poprzednim sezonie. Tu najlepsza ekipa dostaje 19% kwoty dla zespołów, a najsłabsza 4%. Williams otrzyma zatem tylko 15 mln funtów. Za sezon 2017 było to prawie 10 mln funtów więcej.

Biorąc pod uwagę zatem sportowe wyniki, Williams otrzymałby najmniej. Ratuje go jednak jeden z bonusów, przyznawanych przez Liberty Media w kwocie 10 mln funtów. Oprócz Williamsa otrzymają go Mercedes i Red Bull, tyle że oni zgarną po 35 mln funtów. Specjalny bonus za „staż” przypadnie Ferrari i wynosi on aż 73 mln funtów.

Do tego bonus za klasyfikację konstruktorów dla Ferrari, Mercedesa, Red Bulla i McLarena.

Najwięcej ostatecznie zgarnie zatem Ferrari – aż 205 mln funtów. Williamsowi przypadnie 60 mln, o 15 mln funtów mniej niż w 2018 roku.

Nagroda będzie wypłacana w 10 ratach, aż do marca 2020 roku. Poniżej zestawienie ujawnione przez racefans.net:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 stycznia

Urodził się George Follmer (12 startów, 1 podium).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Brazyli, odnosząc 10. zwycięstwo w karierze. Po raz 30. i ostatni w F1 jedzie Peter Revson.

Rene Arnoux wygrywa swój pierwszy wyścig w F1, triumfując w GP Brazylii. Pierwszy raz na podium staje Elio De Angelis.