Rosberg: Mają dwóch świetnych kierowców, mam nadzieję, że rozpoczną poprawę

Były menadżer Roberta Kubicy, mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku, Nico Rosberg liczy na to, że dwie utytułowane brytyjskie ekipy – Williams i McLaren przezwyciężą swoje obecne kłopoty. Ekipie z Grove według Niemca pomóc ma w tym silny skład kierowców. Rosberg określa Roberta Kubicę jako prawdopodobnie najbardziej utalentowanego zawodnika w stawce. 

„To wielka szkoda z Williamsem, który jest tak fantastycznym zespołem z wielką historią – mówi Nico o sytuacji Williamsa dla motor-sport Total. „McLaren wpadł w podobne problemy – to niewiarygodne, to dwa wspaniałe zespoły. To strata dla wszystkich fanów wyścigów. Mam nadzieję, że uda im się wrócić na szczyt” – dodał.

W przypadku Williamsa Rosberg zwrócił uwagę na mocne punkty ekipy, a jednym z nich ma być skład na 2019 rok.

„Dobrze, że Williams ma teraz dwóch świetnych kierowców. Russell to wschodząca gwiazda, a Kubica to prawdopodobnie największy talent w stawce. Nie było go przez jakiś czas więc będzie potrzebował czasu, ale mają dwa duże talenty i mam nadzieję, że zaczną się poprawiać” – mówi Rosberg.

Niemiec, mistrz świata z 2016 roku, był w 2017 roku menadżerem Roberta Kubicy i to on w znacznym stopniu ułatwił Polakowi kontakt z Williamsem. Ich współpraca zakończyła się wraz z niepowodzeniem starań Kubicy o fotel na 2018 rok.

„Robert już mnie nie potrzebuje, ale współpraca z nim była wymagająca i intensywna. Bardzo ciężko pracowaliśmy by osiągnąć dobry wynik” – mówił niedawno Rosbeg, który w kartingu był przez pewien czas partnerem zespołowym i jednym z największych rywali Kubicy.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.

Najnowsze wpisy