Kimi Raikkonen

Raikkonen liczy na powtórkę z Lotusa

Kimi Raikkonen mówi, że sezon 2019 będzie dla Alfy Romeo tak dobry, jak 2012, kiedy udało mu się odnieść zwycięstwo w wyścigu.

„Nie wiem, jak konkurencyjny jest nasz samochód. Zespoły środka stawki będą bardzo blisko siebie. Wszystko zależy od tego, kto będzie lepiej dokonywał poprawek w trakcie roku. W ubiegłym roku Sauber miał fantastyczny sezon. Zaczęli z tyłu, a pod koniec roku zawsze byli w czołowej dziesiątce. Musimy zacząć na tych miejscach, na których oni kończyli sezon i poprawiać się w trakcie rywalizacji, przywożąc jak najwięcej punktów” – mówi Raikkonen.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.