F3 Formuła 3

Pierwsze przedsezonowe testy Formuły 3 za nami

Zakończył się trwające od 20-21 marca pierwsze przedsezonowe testy Formuły 3. Zawodnicy jeździli po torze Circiut Paul Ricard w Le Castellet we Francji, na którym zresztą rozegrany zostanie jeden z wyścigów serii F3.

Sezon rozpocznie się w weekend 10-12 maja wyścigiem na Circuit de Batrcelona-Catalunya w Hiszpanii. Wcześniej zawodników czekają jeszcze dwie sesje przedsezonowych testów: 09-10 kwietnia będą jeździć właśnie po katalońskim torze, natomiast tydzień później, od 17-18 kwietnia, trafią na Hungaroring w Budapeszcie. Tegoroczny sezon F3 liczyć będzie 8 wyścigów w następującej kolejności: Barcelona, Paul Ricard, Red Bull Ring, Silverstone, Hungaroring, Spa-Francorchamps, Monza i Sochi.

Pierwszego dnia najszybszy czas wykręcił Nowozelandczyk Marcus Armstrong z zespołu PREMA Racing, dzień później był drugi, tuż za Duńczykiem Christianem Lundgaardem z ART Grand Prix. Szczegółowe czasy zawodników znajdziecie na poniższych grafikach:

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Archiwum