Nicholas Latifi

Latifi pojedzie podczas testow w Bahrajnie

Kierowca rezerwowy i testowy Williamsa, Nicholas Latifi, pojedzie podczas przyszłotygodniowych testów dla młodych kierowców w Bahrajnie. Ekipa ogłosiła to dziś.

Latifi, mimo iż nie posiada superlicencji, jest kierowcą rezerwowym Williamsa. W ubiegłym roku pełnił rolę kierowcy testowego Force India. Teraz, po wniesieniu odpowiedniego budżetu od swojego sponsora, firmy Safina, zagwarantował sobie kilka dni testowych oraz aż sześć pierwszych treningów w tym sezonie.

Jego jazdy były zaplanowane już podczas testów w Barcelonie, ale opóźnienia Williamsa sprawiły, że trzeba było odłożyć jego jazdy.

Teraz ogłoszono, że Latifi pojedzie w obu dniach testowych podczas testów dla młodych kierowców w Bahrajnie. Odbędą się one 2 i 3 kwietnia.

Przypomnijmy, że podczas tych samych testów Mick Schumacher najpierw zadebiutuje w bolidzie Formuły 1 w barwach Ferrari, a później pojedzie w barwach Alfy Romeo.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.