Nicholas Latifi

Latifi pojedzie podczas testow w Bahrajnie

Kierowca rezerwowy i testowy Williamsa, Nicholas Latifi, pojedzie podczas przyszłotygodniowych testów dla młodych kierowców w Bahrajnie. Ekipa ogłosiła to dziś.

Latifi, mimo iż nie posiada superlicencji, jest kierowcą rezerwowym Williamsa. W ubiegłym roku pełnił rolę kierowcy testowego Force India. Teraz, po wniesieniu odpowiedniego budżetu od swojego sponsora, firmy Safina, zagwarantował sobie kilka dni testowych oraz aż sześć pierwszych treningów w tym sezonie.

Jego jazdy były zaplanowane już podczas testów w Barcelonie, ale opóźnienia Williamsa sprawiły, że trzeba było odłożyć jego jazdy.

Teraz ogłoszono, że Latifi pojedzie w obu dniach testowych podczas testów dla młodych kierowców w Bahrajnie. Odbędą się one 2 i 3 kwietnia.

Przypomnijmy, że podczas tych samych testów Mick Schumacher najpierw zadebiutuje w bolidzie Formuły 1 w barwach Ferrari, a później pojedzie w barwach Alfy Romeo.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Najnowsze wpisy