Hayden Paddon WRC

Hayden Paddon walczy o powrót do WRC

Hayden Paddon liczy na powrót do samochodu WRC. Celuje w sezon 2020. 31-letni kierowca rozstał się z Hyundaiem po roku 2018, kiedy to szefowie zespołu zadecydowali o zatrudnieniu Sebastiena Loeba. W swoim ostatnim sezonie Paddon dzielił się autem z Danim Sordo, w związku z czym przejechał tylko siedem rund, zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwa razy stanął na podium.

Obecnie Nowozelandczyk startuje w Rajdowych Mistrzostwach Nowej Zelandii i rallycrossie, jednak nie porzucił marzeń o powrocie do stawki WRC.

– Te drzwi z pewnością nie są zamknięte i będziemy się starali wrócić do WRC w przyszłości – mówił. – Na tym etapie powiedziałbym, że sezon 2020 będzie najbardziej realistyczny, ale nigdy nie mów nigdy. W tym roku będę dużo jeździł, zwiększał poziom treningów i przygotowań, aby upewnić się że jestem w 110% gotowy na powrót. Gdyby ten dzień miał nadejść jutro – czuję się przygotowany!- zapewnił.

Paddon przez pięć ostatnich sezonów związany był z Hyundaiem, z którym wygrał swój jedyny rajd w karierze. Była to runda w Argentynie w 2016 roku. Poza tym siedem razy stawał na podium.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Archiwum