Grand Prix Australii F1 drugi trening Robert Kubica

Drugi trening przed Grand Prix Australii 2019 – relacja live

Pierwszy trening upłynął raczej bezproblemowo dla Roberta Kubicy, ale tego samego nie mogą powiedzieć Romain Grosjean, Nico Hulkenberg, Alex Albon czy nawet George Russell. W drugim treningu będzie chodziło o dalsze nadrabianie strat przez Williamsa i lepsze przygotowanie do niedzielnego wyścigu. Zapraszam na relację live z popołudniowych wydarzeń w Melbourne..

 

 

Transmisje TV

transmisje telewizjne f1 grand prix australii 2019

Informacje o torzeAlbert Park to uliczny obiekt bardzo lubiany przez kierowców. Nie wybacza jednak wielu błędów i nie ma w nim wielu miejsc, w których można wyjechać za szeroko bez konsekwencji. Tor liczy sobie 5 303 metrów, jest torem prawym z prostą o długości 843 metrów. Absolutny rekord toru należy do Lewisa Hamiltona, który w ubiegłorocznych kwalifikacjach uzyskał 1:21.164. Rekord wyścigu to 1:24.125 Michaela Schumachera z 2004 roku.

Tor wymaga wysokiego poziomu przyczepności aerodynamicznej i średniego poziomu chłodzenia. Zużycie paliwa na jedno okrążenie to 1,81 kg. Kierowcy jadą z gazem w podłodze przez 61% okrążenia. Najwyższe prędkości uzyskiwane na tym torze to 328 km/h, a średnia prędkość to 207 km/h.

mapa toru albert park 2019

Występy Roberta Kubicy

Więcej przeczytacie o nich TUTAJ.

Pogoda

Upału ani deszczu nie należy się spodziewać.

pogoda Melbourne F1 Kubica

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy