dlaczego robert kubica w 2019 roku stanie na podium

5 powodów, dla których Robert Kubica stanie w 2019 roku… na podium

W swojej serii „5 powodów…” niemiecki motorsport-total poświęcił trochę miejsca Robertowi Kubicy. Christian Nimmervoll pisze, dlaczego według niego w rozpoczynającym się w tym tygodniu sezonie Formuły 1, Robert Kubica… stanie na podium.

Niezłomna wola

Każdy, kto kiedykolwiek witał się z Robertem Kubicą, nie wyobrażał sobie, że ten człowiek wróci do Formuły 1. Ale wrócil. Wbrew wszelkim przewidywaniom 34-latem wywalczył sobie miejsce po ośmiu latach w najwyższej kategorii motorsportu. Już to jest cudem. Nie małym ale całkiem sporym!

Opanowanie

Robert był niepowstrzymany przed swoim wypadkiem i teraz też nic nie może go zatrzymać. Jeżeli jego powrót byłby sukcesem, to byłaby baśniowa historia. Jeżeli nie, nie będzie można mieć do niego pretensji. Jeżeli nadarzy się okazja, będzie na tyle opanowany by ją wykorzystać.

Wsparcie

Żaden inny kierowca nie ma tak wielu kibiców jak Robert. Szczególnie w swojej ojczyźnie ma gigantyczne wsparcie. W czasach, gdy książki o motorsporcie ledwie się sprzedają, jego biografia (20 tysięcy nakładu) rozeszła się pierwszego dnia. Nawet podczas testów widoczne są flagi ze wsparciem dla niego.

Nadzieja

Historia powrotu Roberta Kubicy jest zbyt dobra, by była prawdziwa. Perfekcyjnie byłoby, gdyby wrócił na podium. Po strasznym wypadku w Kanadzie w 2007 roku wrócił rok później by wygrać wyścig. Jeżeli ktoś robi takie rzeczy, to jest to Robert.

Sprawiedliwość

Robert ma 34 lata, a najlepsze lata jego kariery zostały zabrane przez wypadek rajdowy. Miał już podpisany kontrakt na rok 2012 z Ferrari i byłby partnerem Fernando Alonso. Karma wraca, jak mawiają. Może wróci w formie podium w 2019 roku?

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

14 – 16 maja:

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:35 – Trening kierowców brązowych

godz. 10:00 – 2. trening
godz. 14:50 – Kwalifikacje

godz. 11:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi