Motor Racing - Formula One Testing - Test Two - Day 4 - Barcelona, Spain

Kubica: Uprzedziłem zespół, że będę szukał limitów

Zbiór kolejnych bardzo ciekawych wypowiedzi Roberta Kubicy pojawił się na stronie espn.com. Polak mówi, że dokładnie wie, w których aspektach musi się poprawić i jest świadom błędów popełnionych w sobotę podczas Grand Prix Australii.

„Powiedziałem chłopakom z zespołu przed testami w Barcelonie, że w ubiegłym roku nigdy nie wypadłem z toru, jednak w tym roku będzie moment, w którym będę musiał poszukać limitów. Oczywiście, błąd w kwalifikacjach w Australii nie wynikał z ciśnięcia tylko ze złej oceny rzeczy, ale to są rzeczy, których trzeba się nauczyć” – mówi Kubica.

Podkreśla on również różnice między sobą, a innymi kierowcami, szczególnie młodego pokolenia.

„Na przykład, kiedy debiutanci walczyli o wszystko w niższych kategoriach, ja walczyłem o życie. To stanowi wielką różnicę w podejściu do weekendu wyścigowego. Z punktu, do którego przychodzę, jestem szczery ze sobą. Po kwalifikacjach byłem zawiedziony – nie tylko z mojej dyspozycji – ale koniec końców znam tego powody i niektórym rzeczom nie podołałem w sposób, w jaki chciałem. W wyścigu, w którym byłem w jeszcze gorszej sytuacji, myślę, że poradziłem sobie prawidłowo” – dodał Kubica.

Robert Kubica po raz kolejny powtórzył, że z racji swoich ograniczeń, zawsze będzie musiał pokazać więcej niż inni.

„Jedyne, co mogę zrobić, jest próbować wykonać moją pracę najlepiej jak potrafię i wyciągać z każdego grand prix pozytywy i negatywy ponieważ nigdy nie może być samych pozytywów. Zawsze można robić coś lepiej, nawet jak wygrywa się wyścig, zawsze jest pole do poprawy. Ja oczywiście wiem, gdzie muszę się poprawić. Nie oczekiwałem że pewne pozytywne rzeczy przyjdą naturalnie. Większości rzeczy, które były trudne, spodziewałem się. Wiedziałem, jak Formuła 1 się zmieniła i myślę, że jestem szczery ze sobą i mogę prawidłowo ocenić czego muszę się nauczyć, gdzie się muszę uczyć i gdzie poprawiać” – zaznacza Robert.

„To podejście zaprowadziło mnie z powrotem do Formuły 1, sprawiło że walczyłem. W innym wypadku znacznie łatwiej byłoby mi zaakceptować szanse w DTM czy wyścigach GT i cieszyć się jazdą przy mniejszym stresie, walcząc o lepsze pozycje. Ale jest jakiś powód, dla którego walczyłem o powrót do F1. Być może pod koniec roku będę czegoś żałował, ale na pewno nie tego, że spróbowałem” – dodał Kubica.

Źródło: espn.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi