Polsat chwali się ramówką z Robertem Kubicą

Wygląda na to, że transmisje lub re-transmisje wyścigów Formuły pojawią się na antenach Polsatu. Stacja pochwaliła się niedawno podczas jednego ze spotkań wiosenną ramówką, w której pada stwierdzenie „Formuła 1 z Robertem Kubicą”. Jednocześnie pojawiły się informacje, że umowa z Telewizją Polską na pokazywanie Formuły 1 nie ma szans na dojście do skutku.

Od kilku tygodniu słyszymy, że trwają rozmowy – zarówno w Polsacie, jak i w Telewizji Publicznej, dotyczące pokazywania Formuły 1 w sezonie 2019. Wiemy na pewno, że największy zakres relacji będzie miało Eleven Sports. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

Niedawno głośno było, o tym, że o sublicencję stara się Telewizja Polska. Zwolennikiem takiego rozwiązania i pokazywania F1 w TVP Sport był prezes stacji, Jacek Kurski. Dziś jednak sport.dziennik.pl pisze, że negocjacje TVP z Polsatem prawdopodobnie zakończą się fiaskiem. „Polsat za sublicencję na pokazywanie Formuły 1 oczekuje kilkunastu milionów złotych. Dla stacji z Woronicza taka suma to zbyt duży wydatek”.

Podczas przedwczorajszej gali Polsatu, na której zaproszonym gościom była prezentowana wiosenna ramówka stacji, padło stwierdzenie w dziale dotyczącym sportu, że na widzów czeka „F1 z Robertem Kubicą”.

Wygląda zatem na to, że stacja znalazła odpowiednie wyjście na pokazywanie Formuły 1 w swoich kanałach, przy jednoczesnym wzmocnieniu pozycji Eleven Sports, którego posiada pakiet większościowy.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.