Kubica o gładkim starcie sezonu, Russellu i sytuacji z Hamiltonem

Robert Kubica F1 Williams Barcelona

Robert Kubica był gościem studia Sky Sports po zakończeniu dzisiejszych jazd w Barcelonie. Robert – już w lepszym nastroju niż po zakończeniu swoich jazd – mówił o dzisiejszych testach, przygotowaniach do sezonu i celach, jakie sobie wyznacza po zakończeniu każdego weekendu wyścigowego. Polak dziękował również fanom.

„Wreszcie mieliśmy trochę jazdy choć może 10 czy 12 tych okrążeń to było czystej jazdy, reszta to było zbieranie danych, wykonywanie prób. Ale lepiej późno niż wcale. Myślę, że ważne było wykonanie tych kilku okrążeń, zebranie pierwszych odczuć o samochodzie i przygotowanie się do przyszłego tygodnia, w którym musimy naprawdę ruszyć z pracą. Na pewno nie odzyskamy czasu, który straciliśmy ale musimy skupić się na przygotowaniach i właściwej pracy przed Australią” – powiedział Kubica.

Nie zabrakło pytania o kibiców, którzy od poniedziałku czekali na jego wyjazd.

„Dobrze jest widzieć kibiców, choć nie zobaczyli zbyt wiele akcji”. Zabawna była riposta Kubicy na stwierdzenie, że przynajmniej zobaczyli jego: „Ja jestem brzydki tak jak byłem”. Robert pochwalił pomysł Sektorówki i życzył kibicom udanego 2019 roku.

Kubica podczas rozmowy z dziennikarzami Sky mówił m.in. o sytuacji z Lewisem Hamiltonem. Kubica stwierdził, że podczas swoich przejazdów był cały czas w łączności z garażem.

„Próbowałem się mu usunąć z drogi, ale jechaliśmy bardzo wolno. Nie wiedziałem nawet, że zablokował koła, myślałem, że po prostu wykorzystał stary układ by mnie wyprzedzić. Za kółkiem działo się wiele chaotycznych rzeczy, woziliśmy się, ale wykonywałem średnio 25 zmian na kierownicy na okrążenie więc całkiem sporo. Mam nadzieję, że nie zdenerwował się za bardzo”.

Polak zdaje sobie sprawę z tego, że to może być dla niego trudny sezon.

„Wyzwanie na pewno jest duże i wiem, że nie będzie łatwo, dlatego ważne są przygotowania. Niestety ich start nie był najłatwiejszy, ale musimy zapomnieć o przeszłości i skupić się na przyszłości. Mam nadzieję, że doświadczenie z przeszłości mi pomoże. Jest sporo rzeczy, przez które będę musiał przejść ponownie, tak jakbym był debiutantem” – powiedział Robert.

Robert został również zapytany o pracę z debiutantem czyli George Russellem. Polak ponownie pokreślił, że Anglik jest bardzo miłym i profesjonalnym kierowcą z dużą wiedzą techniczną.

„Nie mieliśmy w tym tygodniu wielu okazji do wymiany uwag dotyczących samochodu, ale mam nadzieję, że będą one w przyszłym tygodniu i liczę na dobrą współpracę z nim. Nigdy nie skupiałem się na moich partnerach z zespołu, bo gdy chcesz być najlepszym, to musisz pokonać wszystkich – czy to swojego partnera z zespołu czy innych”.

„Podczas prezentacji powiedziałem, że musimy celować w gładki początek sezonu. To się niestety nie udało, ale nadal musimy mieć taki cel by skupić się na osiągach samochodu. Płyniemy tą samą łodzią z Georgem i wraz zespołem musimy skupiać się na rozwoju auta a nie eliminowaniu problemów. Chcę przygotować się do sezonu jak najlepiej” – kontynuował Kubica.

Zapytany o swoje cele na ten sezon, odpowiedział:

„Moim celem jest kończenie weekendów wyścigowych z przekonaniem, że wykonałem dobrą pracę, niezależnie od wyniku na torze”.

Dziś zakończyła się pierwsza tura przedsezonowych testów w Barcelonie. Kierowcy Williamsa przejechali w niej 88 okrążeń, najmniej ze wszystkich ekip. Niebawem na blogu podsumowanie wszystkich jazd.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi