KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Robert Kubica: Będę się czuł bardziej jak debiutant

blank

Choć w sezonie 2019 będzie aż 8 kierowców z mniejszą liczbą występów w F1 od Roberta Kubicy, to jednak przed Polakiem będzie stać bardzo duże wyzwanie powrotu do tempa wyścigowego i naturalnego prowadzenia bolidu, co podkreśla w rozmowie z Autosportem.

„W Australii będę bardziej jak debiutant niż kierowca, który przejechał już 5 sezonów. Formuła 1 zmieniła się tak bardzo. Zawsze była ona dużym wyzwaniem i jeżeli porówna się samochody z początku tego wieku do roku 2010 to są one zupełnie różne. Muszę pracować ciężko i nie mogę doczekać się tego wyzwania, ale chcę też znaleźć naturalny sposób jazdy, który miałem w przeszłości, kiedy ścigałem się co 10 dni. Wszystko powinno przychodzić jak najbardziej naturalnie” – mówi Robert.

Kubica ma jednak świadomość, że doświadczenie pomoże mu w powrocie do tej naturalności.

„Pomaga mi to, że żyłem tym sportem na tak wysokim poziomie więc doświadczyłem tego, co to znaczy być kierowcą Formuły 1 i jak jest walczyć z najlepszymi. Mam nadzieję, że doświadczenie pomoże mi w dotarciu do poziomu, na którym chcę być i to mój cel na ten sezon. Stąpam twardo po ziemi, wiem, że stoi przede mną duże wyzwanie ze sportowego punktu widzenia. Bycie wśród 20 kierowców Formuły 1 to wielki zaszczyt, ale również ciężka praca więc nie będzie łatwo” – przyznaje Kubica.

Polak skupia się jednak na swoich zadaniach, nie patrzy na innych i nie przejmuje opiniami.

„Wszystkim o co dbam, jest moja praca i to, co ja robię. Zawsze będzie ktoś, kto będzie cię osądzał w różny sposób” – zaznacza kierowca Williamsa.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum