KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Lowe: Kubica wtedy nie pokazał 100% możliwości, teraz jest zawodnikiem topowym

blank

Motorsport przypomina wypowiedzi Paddy Lowe`a dotyczące wyboru kierowców na sezon 2018 i 2019. Dyrektor techniczny przekonuje, że oba były słuszne, a Robert Kubica teraz jest w 100% zaangażowany w prace nad bolidem i Williams nie ma żadnych wątpliwości dotyczących jego formy.

„Nigdy nie jest łatwo wybrać kierowcę na podstawie technicznej i jeżeli patrzy się na poprzednie wybory, to często nie dokonywano tego. Szefowie zespołów machali palcem w powietrzu i decydowali się na kierowcę, którego wygląd im się podoba. My przeszliśmy bardzo ostrożny proces i dlatego wybraliśmy Sergeya. Wierzę, że był dobrym wyborem i myślę, że podczas tamtego procesu Robert nie był w stanie pokazać w pełni na co go stać. To było przez cały rok rozczarowanie dla niego, ale myślę, że 12 miesięcy później znaliśmy go lepiej, widzieliśmy co może zrobić i jak się zaprezentować” – mówi Paddy Lowe, tłumacząc wybór Sergeya Sirotkina na sezon 2018 oraz zastąpienie go Robertem Kubicą na nadchodzący sezon Formuły 1.

Dyrektor techniczny wskazuje jednak na to, że liczba danych dotyczących Roberta nadal jest jednak ograniczona.

„Wyciągasz wnioski z danych, które masz i podejmujesz decyzję – tak to bywa w życiu, taką decyzję podjęliśmy i zobaczymy, jak to zapracuje. Jesteśmy w 100% zaangażowani w pracę z George i Robertem, stali się oni w 100% częściami naszego programu, pracują z samochodem i zobaczymy, gdzie to nas zaprowadzi” – dodaje Lowe.

Jest on w pełni przekonany co do formy Roberta Kubicy i jego szybkości na torze i mówi, że ograniczenia, które ma Polak, nie będą wpływały na te aspekty.

„To oczywiście coś, co musieliśmy rozważyć podczas dokonywania wyboru, bo nie można udawać, że to nie jest problem czy potencjalny problem. Ale teraz podjęliśmy naszą decyzję i jesteśmy pewni, że Robert jest absolutnie top klasa i jest gotowy na powrót do F1. Jest naszym kierowcą, w 100% kompetentnym i w 100% zaangażowanym, podobnie jak my. Może ludzie z zewnątrz myślą o jego ograniczeniach, ale my nie” – powiedział Lowe.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum