KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Kubica: Zagoszczenie na dłużej w F1 jednym z celów [Aktualizacja]

blank

Robert Kubica przebywa w Polsce w okresie przedświątecznym. Polak udzielił długiego wywiadu radiu RMF FM, w którym musiał zmierzyć się z kilkoma kontrowersyjnymi pytaniami. Nie zabrakło jednak kilku ciekawych wypowiedzi Roberta. Całej rozmowy posłuchacie poniżej.

Robert został m.in. zapytany o wypowiedzi Sebastiana Vettela, który powiedział niedawno, że ma mieszane odczucia związane z powrotem Roberta Kubicy, gdyż z jednej strony to wspaniałe, że Polak wraca, a z drugiej, zabiera miejsce młodym kierowcom.

„Ja nie potrzebuję by wszyscy mi kibicowali. Mój powrót będzie jakby prezentem dla tych, którzy w cieżkich latach mnie wspierali. Jeżeli chodzi o kierowców i rywali to oczywiste, że rywalizacja jest duża, sam Vettel nie jest wiele młodszy ode mnie” – powiedział Robert.

„Największym wyzwaniem, podobnie jak w 2006 roku, będzie pozostanie w Formule 1, bo konkurencja jest bardzo duża. Dojście do F1 już jest wielkim wyczynem, ale pozostanie w niej jako kierowca wyścigowy na jeszcze więcej lat uważam za jeszcze trudniejsze. Realistycznym celem jest wykonanie mojej pracy jak najlepiej i jeżeli uda mi się pozostać w F1 na więcej sezonów, to będę mógł powiedzieć, że zrobiłem coś, co udało się niewielu osobom, a zatem podwójna kariera w F1” – dodał Polak.

Zapytany o formę bolidu Williamsa i pracę w fabryce, powiedział:

„Uważam, że jeżeli pójdziemy w dobrym kierunku to będzie progres jeżeli chodzi o naszą formę, ale nie zależy to wyłącznie od nas. W F1 nie ma słabeuszy i jest ogromnie ciężko zniwelować straty. Zmiany regulaminu na przyszły rok mogą jednak sprawić, że nadrobimy trochę” – powiedział Robert.

Robert mówił również o zmianach w bolidzie, wypadku z 2011 roku, wypowiedziach premiera Morawieckiego i pracy z George Russellem.

Cały wywiad obejrzycie poniżej. Nie brakuje kontrowersyjnych pytań, jednak trzeba zrozumieć, że nie każdy tak dobrze śledzi sprawę jak my, a wywiad kierowany był do znacznie szerszej publiczności i odpowiedzi na niektóre pytania przydały się.


Źródło: RMF FM

Aktualizacja

Robert Kubica o tym dlaczego wybrał numer 88, o przerwie świątecznej i przygotowaniach do nowego sezonu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi