Konkurs: Bądź szybki jak Kubica i wygraj Bolidy [Aktualizacja – wyniki]

konkurs gra planszowa bolidy portal games

Na rozruszanie w poniedziałkowy poranek, mam dla Was konkurs wiedzy o Robercie Kubicy i jego karierze. Ten, kto najszybciej odpowie na 3 pytania, wygra nową pozycję na rynku gier planszowych, „Bolidy” od wydawnictwa Portal Games.

Konkurs

Dzięki wydawnictwu Portal Games, mogę przeprowadzić dla Was konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz niżej opisanej gry. Otrzyma go osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na trzy zadane poniżej pytania na formularzu umieszczonym pod nimi. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma Voucher na lot w symulatorze lotów Airpoint.eu o wartości 150 zł..

Pytanie 1: Proszę podać minimum 2 zespoły juniorskich serii wyścigowych, z którymi związek mieli zarówno Robert Kubica, jak i George Russell.


Pytanie 2: W samochodzie jakiej Formuły Robert Kubica pokonał swoje pierwsze kilometry po zakończeniu kartingowych startów?


Pytanie 3: Kto jest autorem gry „Bolidy”?

Odpowiedzi na pytania należy udzielać na poniższym formularzu i wysyłać na adres konkurs.powrotroberta@gmail.com :

Formularz:
Pytanie 1:
Pytanie 2:
Pytanie 3:

Nick do wyświetlenia w wynikach:

„Wyrażam zgodę na użycie mojego adresu e-mail i innych danych wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu i otrzymania informacji o nagrodzie oraz jej ewentualnej wysyłki”.

Koniec formularza

Nagrodę zdobywa osoba, która jako pierwsza nadeśle poprawne odpowiedzi wszystkie pytania na podanym formularzu.

1. miejsce – Gra Bolidy, ufundowana przez wydawnictwo Portal Games
2. miejsce – książka Voucher na lot w symulatorze lotów Airpoint.eu o wartości 150 zł.

Aktualizacja – wyniki

Odpowiedzi:
Pytanie 1: Carlin, Prema PowerTeam
Pytanie 2: Formula Renault 2000, Formula Campos
Pytanie 3: Wolfgang Kramer

Zwycięzcy:

1. inter10misza godz. 10:39
2. DejvK godz. 10:42

Recenzja

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię planszówki i karcianki i są one częstym punktem wieczorów czy spotkań ze znajomymi. Dlatego ucieszyłem się, gdy zaproponowano mi recenzję tej gry. Od obczajania instrukcji jest oczywiście moja Żona, która potem stara się łopatologicznie wyłożyć mi o co w rozgrywce chodzi i wczoraj, gdy rozegraliśmy pierwszą partię, poszło z tym nadzwyczaj szybko. Gra nie jest skomplikowana, rozgrywka trwa około 20-30 minut więc nie będzie tak jak z niektórymi tytułami, w których już po rozłożeniu pionków jesteśmy zmęczeni.

O co chodzi w grze? Cóż, tak jak i we współczesnych seriach wyścigowych, chodzi o to, by na koniec mieć jak najwięcej kasy. Jak ją możemy zdobyć? Po pierwsze i najważniejsze – za miejsca naszych bolidów na mecie. Zwycięzca zgarnia aż 12 milionów, a ostatni gracz nic. Przed rozgrywką każdy gracz uczestniczy w licytacji o poszczególne auta. Toto Wolff zapewne byłby zadowolony z tego, że w grze Bolidy można mieć więcej niż 2 auta. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że koszt wszystkich bolidów będzie odejmowany od nagród uzyskanych po zakończeniu wyścigu – nie warto zatem przesadzać. Trzecim elementem, za który otrzymamy pieniądze jest obstawianie – mamy trzy rundy obstawiania, w których typujemy zwycięzców wyścigu. Im wcześniejsza runda, tym więcej dostaniemy pieniędzy za poprawne typy.

Jeżeli chodzi o czysto wyścigowe aspekty, to jest ich sporo. Zacznijmy od tego, że dostępne mamy dwa tory. Bolidy ustawiają się na starcie i zaczyna się wyścig. Oprócz karty każdego z bolidów, dającej przesunięcie o określoną liczbę pól, bolidy przesuwają się również dzięki kartom prędkości. Na każdej z kart jest wskazanie które bolidy i o ile miejsc możemy przesunąć. I tu zaczynają się schody, bo jeżeli na karcie będzie również bolid przeciwnika, to także musi on zostać przesunięty.

Trzeba kombinować i umiejętnie dodawać prędkości swoim bolidom, bo na torze – w nawrotach czy zakrętach – znajdują się zwężenia i jeżeli będzie stał inny bolid, to stracimy naszą prędkość. Bo co ważne – i to nie spodoba się Sebastianowi Vettelowi – nie ma w tej grze niebieskich flag.

Trzeba również pamiętać o odpowiednim pokonywaniu torów. Dzięki prawidłowej linii jazdy można oszczędzić kilku pól podczas całej rozgrywki, a to może okazać się bardzo ważne dla wyniku.

Fajnie, że taki tytuł się pojawił, to przecież też mały element popularyzacji motorsportu. Grę zakupić możecie TUTAJ, ale poniżej mam dla Was pewną propozycję.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi