Coś dla fanów wirtualnej jazdy – szansa na wygranie VIP na GP Hiszpanii

W najbliższy weekend możemy być w znacznie lepszych nastrojach niż obecnie i może to być dobra okazja do… pościgania się i spotkania. Nie ukrywam, że jego miejsce bardzo mi odpowiada. W Kielcach odbędzie się ciekawe wydarzenie – Moto Weekend w Galerii Korona Kielce. Przez całą sobotę trwały będą eliminacje zawodów na symulatorze, których główną nagrodą będzie bilet VIP HERO na Grand Prix Hiszpanii 2019. Wystartować może każdy, a dodatkową atrakcją będzie show-car bolidu Roberta Kubicy z 2010 roku.

Ściganie

To chyba najważniejszy punkt „Moto Weekendu”. Przez całą sobotę trwały będą eliminacje, podczas których zadaniem uczestników będzie wykręcenie jak najlepszego czasu na symulatorze wyścigowym na torze w Barcelonie. Każdy będzie mógł przejechać kilka okrążeń, decydując w pewnym stopniu o ustawieniach bolidu, na których będzie jechał. Aby otrzymać szansę przejechania tego dystansu trzeba będzie przedstawić paragon z galerii na kwotę minimum 50 zł. Każdy następny paragon na 50 zł to możliwość przejechania kolejnych kółek i poprawienia swojego wyniku.

Najlepsze 32 osoby z soboty, przechodzą do rozgrywek niedzielnych, w których wyłoniony zostanie zwycięzca. Będą one odbywały się w ramach 4-osobowych wyścigów, z których awansować będzie dwóch najlepszych kierowców.

Całość będzie odbywała się na dobrze znanej grze i kierownicach Logitech G29. Najlepszy w finale otrzyma on pakiet VIP HERO wart 5600 zł na Grand Prix Hiszpanii 2019 (obejmuje przelot i hotel na miejscu). Uczestnicy z miejsc 2-4 wygrywają kurtki Ferrari warte 700 zł, a dla tych z miejsc 5-8 przewidziano zaproszenia na tor kartingowy E1GOKART w Kielcach. Te ostatnie będą również do wygrania w quizach.

Inne atrakcje

Oprócz wyżej wspomnianych zawodów, będzie można również obejrzeć bolid Renault Roberta Kubicy z 2010 roku. Będzie to oczywiście show-car, ale zawsze miło będzie się mu przyjrzeć. Oprócz tego nie zabraknie najnowszych modeli samochód kilku producentów i czegoś dla miłośników kartingu.

Spotkanie?

Jeżeli sprawy w tym tygodniu potoczą się po naszej myśli, chciałbym, aby sobota była okazją do – póki co małego i mocno nieoficjalnego – spotkania braci blogowej – oczywiście tej, która znajdzie czas i ochotę by się wybrać do Kielc. Inne spotkania chciałbym organizować w kolejnych częściach Polski w przyszłym roku. One byłyby już urządzane na nieco szersza skalę. O szczegółach przyjdzie jeszcze napisać, również tych dotyczących ewentualnego sobotnio/niedzielnego spotkania. Wszystkich z Kielc i okolic zapraszam jednak już teraz do Galerii Korona.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).