KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Coś dla fanów wirtualnej jazdy – szansa na wygranie VIP na GP Hiszpanii

blank

W najbliższy weekend możemy być w znacznie lepszych nastrojach niż obecnie i może to być dobra okazja do… pościgania się i spotkania. Nie ukrywam, że jego miejsce bardzo mi odpowiada. W Kielcach odbędzie się ciekawe wydarzenie – Moto Weekend w Galerii Korona Kielce. Przez całą sobotę trwały będą eliminacje zawodów na symulatorze, których główną nagrodą będzie bilet VIP HERO na Grand Prix Hiszpanii 2019. Wystartować może każdy, a dodatkową atrakcją będzie show-car bolidu Roberta Kubicy z 2010 roku.

Ściganie

To chyba najważniejszy punkt „Moto Weekendu”. Przez całą sobotę trwały będą eliminacje, podczas których zadaniem uczestników będzie wykręcenie jak najlepszego czasu na symulatorze wyścigowym na torze w Barcelonie. Każdy będzie mógł przejechać kilka okrążeń, decydując w pewnym stopniu o ustawieniach bolidu, na których będzie jechał. Aby otrzymać szansę przejechania tego dystansu trzeba będzie przedstawić paragon z galerii na kwotę minimum 50 zł. Każdy następny paragon na 50 zł to możliwość przejechania kolejnych kółek i poprawienia swojego wyniku.

Najlepsze 32 osoby z soboty, przechodzą do rozgrywek niedzielnych, w których wyłoniony zostanie zwycięzca. Będą one odbywały się w ramach 4-osobowych wyścigów, z których awansować będzie dwóch najlepszych kierowców.

Całość będzie odbywała się na dobrze znanej grze i kierownicach Logitech G29. Najlepszy w finale otrzyma on pakiet VIP HERO wart 5600 zł na Grand Prix Hiszpanii 2019 (obejmuje przelot i hotel na miejscu). Uczestnicy z miejsc 2-4 wygrywają kurtki Ferrari warte 700 zł, a dla tych z miejsc 5-8 przewidziano zaproszenia na tor kartingowy E1GOKART w Kielcach. Te ostatnie będą również do wygrania w quizach.

Inne atrakcje

Oprócz wyżej wspomnianych zawodów, będzie można również obejrzeć bolid Renault Roberta Kubicy z 2010 roku. Będzie to oczywiście show-car, ale zawsze miło będzie się mu przyjrzeć. Oprócz tego nie zabraknie najnowszych modeli samochód kilku producentów i czegoś dla miłośników kartingu.

Spotkanie?

Jeżeli sprawy w tym tygodniu potoczą się po naszej myśli, chciałbym, aby sobota była okazją do – póki co małego i mocno nieoficjalnego – spotkania braci blogowej – oczywiście tej, która znajdzie czas i ochotę by się wybrać do Kielc. Inne spotkania chciałbym organizować w kolejnych częściach Polski w przyszłym roku. One byłyby już urządzane na nieco szersza skalę. O szczegółach przyjdzie jeszcze napisać, również tych dotyczących ewentualnego sobotnio/niedzielnego spotkania. Wszystkich z Kielc i okolic zapraszam jednak już teraz do Galerii Korona.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi

Archiwum