Coś dla fanów wirtualnej jazdy – szansa na wygranie VIP na GP Hiszpanii

W najbliższy weekend możemy być w znacznie lepszych nastrojach niż obecnie i może to być dobra okazja do… pościgania się i spotkania. Nie ukrywam, że jego miejsce bardzo mi odpowiada. W Kielcach odbędzie się ciekawe wydarzenie – Moto Weekend w Galerii Korona Kielce. Przez całą sobotę trwały będą eliminacje zawodów na symulatorze, których główną nagrodą będzie bilet VIP HERO na Grand Prix Hiszpanii 2019. Wystartować może każdy, a dodatkową atrakcją będzie show-car bolidu Roberta Kubicy z 2010 roku.

Ściganie

To chyba najważniejszy punkt „Moto Weekendu”. Przez całą sobotę trwały będą eliminacje, podczas których zadaniem uczestników będzie wykręcenie jak najlepszego czasu na symulatorze wyścigowym na torze w Barcelonie. Każdy będzie mógł przejechać kilka okrążeń, decydując w pewnym stopniu o ustawieniach bolidu, na których będzie jechał. Aby otrzymać szansę przejechania tego dystansu trzeba będzie przedstawić paragon z galerii na kwotę minimum 50 zł. Każdy następny paragon na 50 zł to możliwość przejechania kolejnych kółek i poprawienia swojego wyniku.

Najlepsze 32 osoby z soboty, przechodzą do rozgrywek niedzielnych, w których wyłoniony zostanie zwycięzca. Będą one odbywały się w ramach 4-osobowych wyścigów, z których awansować będzie dwóch najlepszych kierowców.

Całość będzie odbywała się na dobrze znanej grze i kierownicach Logitech G29. Najlepszy w finale otrzyma on pakiet VIP HERO wart 5600 zł na Grand Prix Hiszpanii 2019 (obejmuje przelot i hotel na miejscu). Uczestnicy z miejsc 2-4 wygrywają kurtki Ferrari warte 700 zł, a dla tych z miejsc 5-8 przewidziano zaproszenia na tor kartingowy E1GOKART w Kielcach. Te ostatnie będą również do wygrania w quizach.

Inne atrakcje

Oprócz wyżej wspomnianych zawodów, będzie można również obejrzeć bolid Renault Roberta Kubicy z 2010 roku. Będzie to oczywiście show-car, ale zawsze miło będzie się mu przyjrzeć. Oprócz tego nie zabraknie najnowszych modeli samochód kilku producentów i czegoś dla miłośników kartingu.

Spotkanie?

Jeżeli sprawy w tym tygodniu potoczą się po naszej myśli, chciałbym, aby sobota była okazją do – póki co małego i mocno nieoficjalnego – spotkania braci blogowej – oczywiście tej, która znajdzie czas i ochotę by się wybrać do Kielc. Inne spotkania chciałbym organizować w kolejnych częściach Polski w przyszłym roku. One byłyby już urządzane na nieco szersza skalę. O szczegółach przyjdzie jeszcze napisać, również tych dotyczących ewentualnego sobotnio/niedzielnego spotkania. Wszystkich z Kielc i okolic zapraszam jednak już teraz do Galerii Korona.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi